Radikální, byť drobné korekce Vladimira 518

Je tohle přesný obraz vlastního nechutenství? 518 skrze audiovizuální výstavu v Chebu zkoumá podstatu a (sebe)destrukci vlastního já.

8. červen 2021 12:54:55

Vladimir 518 – Drobné korekce
Art Centrum G4 Cheb
28. 5. – 11. 7. 2021

Místem činu je Galerie 4 v Chebu. Jedno z pater okupují projekční plochy. V ultra zpomaleném pohybu a za kakofonického soundtracku Ondřeje Anděry se na nich uskutečňují drtivé rozpady objektů nalezených v opuštěné továrně Zlíchovského lihovaru. Dalšímu podlaží pak dominuje instalace. Složená je právě z těchto (znovu)nalezených, umírajících předmětů vyzvednutých ze skomírajících útrob pražského průmyslového titanicu z přelomu 19. a 20. století.

„Celé to téma se točí kolem boření vlastní představy o tom, kdo nebo co vlastně jsem,” přibližuje téma výstavy multimediální umělec, který mrtvé tělo bývalé fabriky neplánovaně sledoval řadu let z okna vlastního ateliéru v MeetFactory.

„Měsíc za měsícem se propadávalo samo do sebe a více než účelovou kompozici staveb začínalo spíše připomínat prapodivnou periferní krajinu. (…). Řízením osudu jsem později vlezl přímo do tělesných útrob továrny a začal se jako zástupce nějakého hmyzího pohřebnického druhu prohrabávat materiálem pod jejími zborcenými žebry,“ popisuje 518 v doprovodném textu k pozoruhodné výstavě.

Skrze ponoření se do prostoru i prostřednictvím nalezených-unesených-destruovaných předmětů jako by nahlížel zpět do/na sebe sama, na svou formu a svůj obsah. „Stále méně totiž chápu, kdo nebo co jsem,” přiznává 518, jehož další výstava s názvem Anatomie vlastní nejistoty je aktuálně k vidění v galerii Nová Perla v Krásné Lípě.

Zahájení výstavy se uskuteční ve čtvrtek 10. června do 16.30 v rámci akce Chebské dvorky v Klášterní zahradě. Součástí programu bude i živé! vystoupení formace PSH na Františkánském náměstí od 18.30.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Vladimír Brož (@vladimir518vladimir)