Lucerna Music Bar. Foto: Petr Klapper

Sleduj klubové koncerty z domova! Bigg Boss a MALL.TV spouští formát #kulturažije

Zůstaňte v bezpečí domova, a přesto si užívejte klubové koncerty a divadelní vystoupení se vším všudy. Na MALL.TV ve středu 18. března startuje cyklus živých přenosů #kulturažije z prostorů Lucerna Music Baru. Plnohodnotné koncerty odehrají PSH, The Atavists, Maniak, WWW, Zrní a další.

18. březen 2020 15:26:22

Kvůli vládním opatřením okolo koronaviru připravil label Bigg Boss ve spolupráci s internetovou televizí MALL.TV a pražským klubem Lucerna Music Bar speciální několikatýdenní program kulturních vystoupení. Všechna budete moct zhlédnout a vychutnat si naživo prostřednictvím live streamu na webu MALL.TV.

Z koncertů se můžete těšit postupně na The Atavists, Maniaka s DJ Pridenym a Black Angelikou, Hentai Corporation, Zrní, WWW, Noisy Pots a PSH. Divadelní vystoupení pro vás připravily Cirk La Putyka, Divadlo Viola, Dejvické divadlo, VOSTO5 nebo divadlo Na zábradlí. V programu nechybí ani stand-up comedy Všechno nej v podání Adély Elbel a Ivy Pazderkové.

Nápad na formát #kulturažije vznikl, když se tým z labelu Bigg Boss pustil do příprav programu v rámci filmového festivalu v Karlových Varech. Pokud vše dobře dopadne, bude se Bigg Boss starat o hudební dramaturgii v hotelu Thermal a klubu Peklo s kapacitou okolo 300 lidí. „Řešili jsme, jakým způsobem můžeme lidem, kteří se tam nedostanou, dát možnost se na tyhle koncerty podívat. Napadly nás live streamy a zatímco jsme dávali dohromady koncept, v Česku se začalo dít to, co právě trápí celý svět,“ říká hlavní produkční Bigg Boss Stefan Motika.

Asi před týdnem pak Mike Trafik přišel s nápadem, že by se živé přenosy z koncertů mohly začít realizovat už nyní. „Rozhodli jsme se oslovit někoho, kdo by nám pomohl myšlenku zrealizovat a mohl by být na podobný formát technicky připravený. Spojili jsme se s internetovou televizí MALL.TV a během čtyř dnů jsme dali dohromady line-up na následující týdny,“ upřesňuje Motika s tím, že by do budoucna na základě vývoje situace mělo přibýt i více hudebníků mimo stáj Bigg Boss.


Natáčet se bude v Lucerna Music Baru. Foto: LMB

Všechny přenosy #kulturažije se budou vysílat živě z Lucerna Music Baru. „Chtěl bych poděkovat Kamilu Šírovi, který nám se vším vyšel vstříc. Okamžitě reagoval a dovolil nám využít jeho krásný a technikou nabitý klub,“ vzkazuje za Bigg Boss Stefan Motika a dodává: „Věřím tomu, že půjde o férové plnohodnotné koncerty.“ S vystupujícími budou moct diváci komunikovat prostřednictvím chatu, půjde tak o interaktivní kulturní zážitek s okamžitou zpětnou vazbou.

Počet přítomných osob je během natáčení omezený na minimum. V sále budou současně de facto pouze hudebníci a technici. „Nikdo se na place nebude pohybovat bez roušky. Máme připravené i dezinfekční gely a hygienické přípravky na dezinfekci celého prostoru. Zůstáváme obezřetní, myslíme na bezpečnostní pravidla a jdeme naproti tomu, aby nedošlo k žádným komplikacím,“ míní Motika.

Veškerý program lze sledovat prostřednictvím živého přenosu na webu MALL.TV. Pro více informací sledujte sociální sítě labelu Bigg Boss. Koncerty nebo divadelní vystoupení si můžete dodatečně pustit i ze záznamu, a to až do konce vládních opatření. Pokud chcete umělce podpořit nebo se jinak zapojit, můžete tak učinit prostřednictvím této stránky.