Beastie Boys Story můžete už brzy vidět prostřednictvím Apple TV+.

Dokument o Beastie Boys vyjde brzy! S hiphopovými legendami natáčel Spike Jonze

Šušká se o tom už pár měsíců a konečně víme víc. Za pár týdnů se dočkáme unikátního hudebního dokumentu o newyorském triu, které změnilo svět hip hopu jednou provždy. Film Beastie Boys Story připravil oscarový režisér Spike Jonze.

13. březen 2020 10:01:01

Pokud už nevíte, na co se doma koukat, snímek Beastie Boys Story se brzy stane odpovědí. Podle původních informací by měl mít v USA premiéru 3. dubna, přičemž od 24. dubna ho můžete zhlédnout prostřednictvím Apple TV+. „Příběh tří kamarádů, kteří inspirovali sami sebe i celý svět,“ zazní například v prvním oficiálním traileru.

Už teď se mluví o tom, že by se snímek Beastie Boys Story mohl setkat s velkým komerčním i kritickým úspěchem. Není divu, když se ho chopil právě Spike Jonze, mimo jiné držitel Oscara za nejlepší původní scénář k filmu Ona. Jeho novinka nebude připomínat „klasický“ dokument, celý příběh a vzácné archivní záběry totiž doprovodí živý komentář Beastie Boys v sále plném lidí.


Mike D a Ad-Rock v dokumentu Beastie Boys Story. Kredit: Apple

Mike D a Ad-Rock v upoutávce připomínají na pódiu stand-up komiky před auditoriem. Podle všeho se ve vzpomínkách vrátí na úplný začátek příběhu Beastie Boys a kromě všech úspěchů i světlých momentů, kterými obohatili americký hip hop, se vyjádří i k problémům, kterým museli čelit.

Dokument měl mít původně premiéru na festivalu South by Southwest, jenž se nakonec zrušil kvůli koronaviru. Čekání si zkraťte třeba dvanáctkou raritních tracků, které loni Beastie Boys vypustili u příležitosti patnáctého výročí desky To the 5 Boroughs.