Ben Affleck dnes a v roce 1992. Zdroj: 1992

Bena Afflecka kdysi předabovali ve filmu. Jeho výkon byl prý tak špatný

Herecký velikán Ben Affleck prozradil, že ho zkraje kariéry předabovali, protože nebyl dostatečně dobrý herec. Dozvěděl se to až v kině.

5. březen 2020 10:09:57

Řeč je o celovečerním filmů Buffy, zabíječka upírů z roku 1992. S odstupem času nejde o žádný klenot, na ČSFD má snímek hodnocení jen 24 % a na světových filmových databázích nejsou čísla o mnoho vyšší. Ben Affleck v devadesátkovém teenagerském akčňáku ztvárnil hráče středoškolského basketbalového týmu.


Ben Affleck ve filmu Buffy, zabíječka upírů v roce 1992. Zdroj: YouTube

V této roli měl říct jednu jedinou větu – take it, man. Po tomhle hereckém majstrštyku pak podal basketbalový míč svému spoluhráči, který se na palubovce měnil na vlkodlaka. Přirozeně. „Myslel jsem, že to bylo fajn a režisérka vypadala spokojeně.

Šel jsem se na film podívat do kina, ačkoliv jsem samozřejmě nedostal lístky na premiéru,“ vzpomíná Affleck v rozhovoru pro rádio SiriusXM. „Když jsem to viděl, řekl jsem si ‚počkat, tohle není můj hlas’,“ dodává sedmačtyřicetiletý herec a dvojnásobný držitel Oscara.

Režisérka Fran Rubel Kuzui usoudila, že svou roli zvládl Affleck tak mizerně, až se ho rozhodla v angličtině předabovat jiným hercem. Od té doby se Ben Affleck stal jedním z nejznámějších herců planety.

Jen pět let po premiéře Buffy, zabíječky upíru spolupracoval na scénáři ikonického filmu Dobrý Will Hunting, kde si zároveň střihl vedlejší roli. Za scénář získal svého prvního Oscara a v pouhých 25 letech se stal nejmladším laureátem ceny v této kategorii. V roce 2013 si připsal další sošku Oscara za režii thrilleru Argo.