Hentai Corporation – Trash Island / Kredit: DRAWetc.

Apokalypsa, fet a zvířátka. Hentai Corporation uvádí perverzní animovaný klip

Zdegenerovaný, odpudivý, perverzní. I tahle slova skvěle vystihují tvorbu kapely Hentai Corporation. Jejich nový animovaný videoklip od studia DRAWetc. k songu Trash Island to potvrzuje se vším všudy.

4. březen 2020 12:27:01

Hentai Corporation právě vydali první z dvojice EP se skvěle zapamatovatelným názvem 00420603545450. Jsou to souřadnice ostrovu, kam by mělo lidstvo odplout, až propukne apokalypsa? Kód k otevření skřínky na Hlaváku, ve které se ukrývá lék na koronavirus? Telefonní číslo na Duo Jamaha? U thrashových šílenců Hentai Corporation to může být absolutně cokoliv.

Jedno ale víme jistě. Venku je čerstvě animovaný šestiminutový videoklip ke skladbě Trash Island. Vzniklo ve výtvarném studiu DRAWetc. – o ilustraci se postaral Vladimír Strejček a animaci si vzal na starosti Danchez. Z jejich prvního setkání s členy Hentai Corporation vzešel pochcanej gauč a tucty šílených nápadů.

„Možnost ze sebe vycákat i ty nejúchylnější nápady je rozhodně něco, co silně ceníme. Kluci, díky za tu možnost,“ vzkazuje kapele Hanina Větrovcová, kreativní producentka z DRAWetc. Máme pro vás rozhovor s ní a Vladimírem Strejčkem o tom, jak nový videoklip vznikal.


Kredit: DRAWetc.

Kdo pracoval na novém animovaném klipu a jak dlouho vlastně vznikal?
Celý to trvalo něco přes dva měsíce. Nejdřív nám Hentai Corporation představili svojí zdegenerovanou vizi a dodali pár obzvlášť odpudivejch nápadů. K tomu si sednul Ondřej Malota, náš scénárista, a během pár dní vytlačil adekvátně perverzní, zdegenerovanej a odpudivej scénář. Potom spolu s Vladimírem Strejčkem tvořili vteřinu po vteřině storyboard. Když nám kapela potvrdila, že je to pro ně dostatečně velká debilita, tak se Vladimír pustil do kreslení a Danchez, nejdůležitější člověk v DRAWetc., začal animovat. Na konec jsme to s odřenejma ušima stihli a už se nemůžeme dočkat, až zas někdy budeme dělat v omezeným čase šestiminutovej animovanej videoklip.

Jaké bylo spolupracovat s šílenci jako Hentai Corporation?
Osvěžující zážitek. DRAWetc. má spoustu klientů, který reprezentují velký brandy a občas je poměrně frustrující, jak moc se musí člověk kreativně omezovat. Možnost ze sebe vycákat i ty nejúchylnější nápady je rozhodně něco, co silně ceníme.


Hentai Corporation / Foto: Roman Černý

Co říkáš na vaše první setkání?
Naše první setkání proběhlo v ateliéru na Vinohradech a proběhlo ve víc než přátelským duchu. Když jsem pak v noci nechávala Vladimíra a Ondřeje s kluky z Hentai Corporation, tak už se probíraly výkaly, varlata a vizuální ztvárnění drogovýho opojení. Ten pochcanej gauč jsme zakonzervovali a až Radek umře, tak ho zkusíme vydražit.

Měli jste úplně volnou ruku, nebo se do výsledku průběžně promítaly nové vize členů kapely?
Kluci měli v hlavě kostru příběhu s konkrétními nápady. My jsme to vzali a dotáhli do konce. Nepamatuju si, že by nám HC zatrhli nějakej náš nápad, spíš nás ještě povzbuzovali. A takové ty detaily jako plachta z kůžiček zvířátek na voru z lachtanů, chcací tučnice a pár schovaných dicků? Tak o šlo nějak samo od sebe.


Kredit: DRAWetc.

Museli jste jim nějakou perverznost odmítnout, protože bylo až moc za hranou?
Vymluvili jsme jim jednu nebo dvě věci, ale to spíš z důvodů proveditelnosti. A nebo proto, že jsme vymysleli něco ještě úchylnějšího. Ve skutečnosti to bylo takový přátelský klání o to, kdo vymyslí větší píčovinu.

Vladimíre, jak bys osobně popsal svůj styl tvorby?
Já jsem agentem svého časoprostoru. Přijdu s nejlepšími úmysly, způsobím totální paniku, a pak z toho udělám něco hodnotnýho. Bohužel můj časoprostor se neshoduje s časoprostorem všech ostatních. Zatím mi to vychází, tak na tom snad něco bude. Jinak je to samozřejmě o tom, že dělám s fantastickými lidmi. Bez nich by to celý nemělo smysl a asi ani nebylo.


Kredit: DRAWetc.

A jen tak mimochodem, o čem je vlastně samotný klip v několika slovech pro lidi, co ho ještě neviděli?
Je to poselství o toleranci, lásce a vzájemným porozumění. A taky se v tom dost fetuje. A zvířátka.