Friends. Kredit: Warner Bros

Nejdražší seriálový návrat? Přátelé si kývli. Za 90 milionů pro každého

Peníze vám koupí všechno, třeba i Přátele. Postavy z nejúspěšnějšího komediálního seriálu všech dob se na hodinu vrátí na vaše obrazovky. S honorářem okolo 70 až 90 milionů korun pro každého z nich. Není ale tohle znovushledání spíš k pláči?

Před 16 lety, konkrétně 6. dubna 2004, se diváci srdceryvně rozloučili s protagonisty seriálu Přátelé. Show, která si získala miliony fanoušků po celém světě, je do dnešního dne jednou z těch nejoblíbenějších a jen těžko byste hledali na ulici člověka, co neviděl alespoň jednu epizodu. Dlouhé roky se fanoušci dovolávali pokračování seriálu, ale až do nedávna byla odpověď ze stran protagonistů stejná – v žádném případě se další díl Přátel ani hromadné setkání všech postav točit nebude.


Friends. Kredit: Warner Bros

No, očividně nikdy neříkej nikdy a v květnu se můžeme „těšit“ na hodinovou sešlost ve stylu talkshow, kterou bude mít pod taktovkou moderátorka Ellen DeGeneres. Dorazit by měla kompletní sestava ústředních herců a do scénáře se zapojí i původní tvůrci seriálu Marta Kauffman a David Crane.

Co se ale změnilo? Ještě před necelým rokem se Marta Kauffman nechala slyšet, že reunion postav by byl pro všechny pouhým zklamáním. I samotní herci byli proti. Je potřeba si uvědomit, že to překrásné přátelství, které tato šestice měla, existovalo jen na obrazovkách. V reálném životě spolu až na výjimky téměř nekomunikují a setkávají se leda tak na předávání filmových cen.

Představitelka Moniky, Courteney Cox, před pár lety prozradila, že se roky snažila uspořádat hromadnou večeři, na které by se šestice sešla, ale vždy někdo na poslední chvíli akci zrušil nebo o ni neměl ani zájem. Nenápadně podotkla, že tím někým je hlavně její „seriálový bratr“ Ross, kterého ztělenil David Schwimmer.

Ani Matthew Perry, který dlouhodobě zápasil s alkoholismem a drogami, o setkání až do nedávné doby neměl zájem a naopak se přiznal, že má noční můry z toho, že by se něco takového znovu událo. Ztvárnitel Joeyho, Matt LeBlanc, poznamenal, že pochybuje, že by dnešní diváky zajímala cesta jeho postavy na kolonoskopii a všichni by se měli jednou pro vždy vyrovnat s tím, že Přátelé jsou u konce.

No a tak tomu i bylo před nástupem nové streamovací platformy na scénu. Od května 2020 spustí své služby HBO Max a jak jinak získat nové předplatitele, než splněním snu milionů fanoušků? Nutno podotknout, že je to plnění pěkně drahého snu.

Protagonisté totiž odmítli původní návrh honoráře v hodnotě 1 milionu dolarů. Místo toho souhlasili s natáčením hodinového diskuzního speciálu za částku 3 až 4 miliony dolarů na hlavu, v přepočtu tedy okolo 70 až 90 milionů korun.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jennifer Aniston (@jenniferaniston),

Z ničeho nic jsou tak všichni nadšení z toho, že se po létech znovu uvidí a ťuknou si před obrazovkou skleničkou a vyfotí si selfiečko. Matthew Perry si dokonce po létech založil účet na Instagramu, kde se mu sešlo 4,4 milionů fanoušků hned první den. Bylo vlastnění instagramového účtu snad další položkou ve smlouvě, kterou museli herci pro PR pořadu splnit? I to je možné.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Matthew Perry (@mattyperry4),

Může se tak zdát spíš smutné, že idoly devadesátek, které mnozí z nás znají lépe, než své vlastní přátelé, musí dostat (několikanásobný) celoživotní plat, jen aby si spolu sedli na kafe a na hodinu zavzpomínali, jaké to tenkrát bylo. Lze tak jen doufat, že z příslibu jednoho diskuzního dílu se nestane celá nová řada a pak třeba rovnou tři. Protože osudy Přátel po padesátce vidět nechceme.

Rosse po čtvrtém rozvodu, Joeyho po cestě na sterilizaci, Rachel rozčilující se nad Emmou experimentující s drogami, Phoebe řešící další mileneckou krizi a Chandlera na antidepresivech z věčně úklidem posedlé Monicy nechejme televizi v nějaké hodně vzdálené alternativní realitě.

My si, prosím, zachovejme ten příjemný pocit z happy endingu z roku 2004, který nám dal všem naději, že ačkoliv se může cokoliv pokazit v osobním i pracovním životě, přátelé nás v tom samotné nenechají a všechno bude jednou fajn.