Gorillaz a Slowthai.

Gorillaz se spojili s frackem Slowthaiem a chystají novinky. Vyšlo to?

Animovaný gang divňousů je zpět. A po dlouhé době zase ve skvělé formě! V novém singlu Momentary Bliss virtuální kapelu Damona Albarna doplňuje rapper Slowthai a punková dvojice Slaves. Gorillaz mají velké plány.

Jenom ve Velké Británii jde spojit tři tolik odlišné světy tak, aby to dávalo smysl a znělo dobře. V novém tracku Momentary Bliss se prolíná hravý electropop Gorillaz s prořízlou hubou rappera Slowthaie a syrovou punkovou energii magorů Slaves. Jde o vyloženě britské smoothie, které z nějakého důvodu chutná výtečně.

Damon Albarn, hudební génius a hlavní mozek Gorillaz, tady společně s čím dál zářivější hvězdou ostrovního rapu připravil hybrid s chytrým apelujícím textem o tom, že to přece jako společnost i jedinci všechno zvládneme mnohem lépe než nyní.


Gorillaz – Momentary Bliss. Foto: YouTube

Animovaná čtveřice, kterou tvoří přihlouplý zpěvák 2D, satanistický basák Murdoc, démony posedlý bubeník Russell a poťouchlá japonská kytaristka Noodle, ale připravuje mnohem víc.

V následujících měsících by se měly na internetu postupně objevovat nové videosingly, které dají dohromady audiovizuální projekt Song Machine. Jako host se představí třeba australský producent Kevin Parker a jeho Tame Impala.


Gorillaz – Momentary Bliss. Foto: YouTube

Očekávání jsou obrovská. Momentary Bliss zaznamenal na YouTube přes tři a půl milionů zhlédnutí za pouhý týden. Gorillaz se vrátili roku 2017 s megalomanskou nahrávkou Humanz, na které se rukopis Damona Albarna ztratil pod záplavou jinak skvělých hostů jako Vince Staples, Danny Brown a De La Soul. Průměrnou předloňskou desku The Now Now nezachránil ani Snoop Dogg. Spraví si letos Gorillaz reputaci?