Mercedes Benz 710 SS Sport Tourer. Kredit: Retromobile

Návrat do časů nesmrtelné klasiky. Začíná tradiční autosalon Retromobile Paris!

Začíná dlouho očekávaný autosalon věnovaný klasickým a historickým vozům v Paříži. Akce potrvá až do 9.února a pokud patříte mezi pravověrné milovníky vozů zlaté éry, neměli byste na ní chybět!

5. únor 2020 15:50:37

Pokud Vás v uplynulém roce nenaplnil kdysi vyhlášený autosalon ve Frankfurtu nad Mohanem, máte nyní jedinečnou příležitost k vylepšení chuti. Já osobně jsem na jeho návštěvu rezignoval. Nepatřím k obdivovatelům bezduchých elektromobilů a ani se neztotožňuji se současnou “zelenou” ideologií, která není ani logická, ani racionální a v konečném důsledku tedy ani to, čím se snaží být, tedy ekologicky směřující. Pouze vede k nesmyslnému tlaku na výrobce aut, kteří jsou v důsledku toho všeho pouze zaháněni do kouta a jejich technologická řešení nemůžou vést k ničemu skutečně efektivnímu.

Pro ty z nás, kteří to vidí jinak je tato událost jako vymodlená od Boha. Paříž, prostředí výstaviště ve Versailles a plejáda automobilových klenotů. Celý salon má svůj oficiální Instagram, který se určitě oplatí sledovat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

🚘 "A Man, a Collection" exhibition is, this year, dedicating to a Frenchman who has been collecting, restoring and showcasing #Maserati. Bernard Guénant has put together one of the largest Maserati collections, of which a part recounting the history of its grand tourers is at the #Retromobile show 📍 Hall 1 K 064 #classiccar #car #classiccarshow #carshow #exhibition #carexhibition #gt #trident #modena #retro #vintage #event #paris #automobile #voiture #vehicule

Příspěvek sdílený Retromobile (@retromobile_paris),


K vidění zde budou sbírky naprostých skvostů, je připraven i bohatý doprovodný program, stejně jako stánky jednotlivých značek. Můžete tedy například navštívit samotného Simona Kidstona a obdivovat jeho vozy, které jsou v oblasti renovací dotaženy do dokonalosti. Vřele doporučuji do povinné výbavy takové události zařadit i naplněnou peněženku, věřte mi, že bude co nakupovat.

Na 7. února je totiž naplánovaná aukce předválečných klenotů, kde se objeví třeba legendární Mercedes-Benz 710 SS Sport Tourer. Dále by zde mělo být k prodeji pár klasických Aston Martinů a Jaguarů mimo jiné. Kompletní seznam vystavovatelů a expozic naleznete zde. Pokud neplánujete větší nákupy, odneste si aspoň novou knihu od Romana Artioliho, kde je zachycen jeho životní příběh spojený se značkami Bugatti a Lotus. Kniha nese název Bugatti & Lotus Thriller a věřte mi, že bude stát za to!


zdroj: https://www.retromobile.com/

Zobrazit příspěvek na Instagramu

They look better naked… come see it for yourself! • #wearehere #retromobile2021⁣ ⁣ #paris #astonmartin #ferrari #lancia #classic #collection #restoration #vintagecars #classiccars #vintage #vintage #kidston #motorcars #road #ontheroad

Příspěvek sdílený Kidston (@kidstonmotorcars),


Pokud se tedy chcete aspoň na chvíli vrátit do časů nesmrtelné klasiky, Paříž na Vás čeká!