James Hetfield

Metallica a vášeň pro auta. James Hetfield má skvostnou sbírku vozů a nebojí se ji ukázat

Tento víkend začne v Los Angeles unikátní výstava věnovaná frontmanovi skupiny Metallica Jamesi Hetfieldovi. Propojí ohlédnutí za jeho hudební dráhou s vášní pro auta.

Existuje řada hudeníků sbírajících auta. A jak se liší jako osobnosti, liší se i jejich sbírky. Jay-Z jezdí ve výstředních modelech jako Tesla Model S nebo Maybach Exelero, Eric Clapton má slabost pro Ferrari a Beyoncé jde cestou praktičnosti, proto sbírá SUV. James Hetfield zase kupuje veterány, které si nechává přestavět u automobilového designéra a konstruktéra Ricka Dorea. A nyní přichází moment, kdy svou sbírku představí světu.

Stane se tak tuto sobotu v Los Angeles. Tamní Petersenovo muzeum automobilového průmyslu otevře výstavu nazvanou Reclaimed Rust. Během ní si budou návštěvníci moci prohlédnout nejen deset vypiplaných veteránů z Hetfieldovy sbírky, ale i předměty spjaté s jeho hudební kariérou od kytar až po dosud nezveřejněné fotografie. Podle různé ceny lístku pak čeká účastníky vernisáže adekvátní program: komentovaná prohlídka, posezení s Hetfieldem či dražba dvou jeho kytar ESP z limitované edice.

Výstava potrvá do října, ale příběh Hetfieldovy sbírky tím nekončí. Výstavu totiž doprovodí i jeho kniha Reclaimed Rust: The Four-Wheeled Creations of James Hetfield. Kdybyste se do Kalifornie dostali, do června v jiné části muzea probíhá výstava Hollywood Dream Mashines zaměřená na vozidla ze slavných sci-fi a komiksových filmů.

Kromě několika Batmobilů se můžete podívat i na létající vozidlo z Blade Runnera nebo slavný Delorean z Návratu do budoucnosti. Těžko říct, která výstava vlastně láká víc.