Hellwana. Foto: Samar Zahedova

Jako Halle Berry v Bondovi! Nový videoklip Hellwany se točil na VHS kameru

Česká rapperka a producentka Hellwana představuje svůj první track v češtině. Halle Berry vychází i s videoklipem, který evokuje homevideo z kazety, na YouTube kanále labelu Bigg Boss.

O produkci tracku se tentokrát postaral Czech Strings a hostuje v něm Flash. Hellwany jsme se zeptali, jak videoklip, který režíroval Adamtřicetpět, vznikal nebo jakým směrem chce dál posouvat svou tvorbu. Videoklip si můžete pustit na YouTube.

O čem je track Halle Berry?
O mě, společnosti a sebepřijetí.

Klipu vypadá jako devadesátkové homevideo. Jak a s jakými filmaři ses dostala k téhle estetice?
Natočil ho Adamtřicetpět a je skvělý, že říkáš homevideo, neboť přesně toho jsem chtěla docílit! Točilo se na VHS kameru, konkrétně na JVC VHS Cam. Chtěla jsem klip, který nebude vyšperkovaný a vést příběh textu Halle Berry, ale bude utvářet dojem momentek z pražských ulic. Je to taková věc na odlehčení než se pustíme do těch vyšperkovaných klipů. Tady chci aby se lidi bavili, není třeba mít vždycky všechno tiptop.


Hellwana v klipu Halle Berry. Foto: YouTube

Pamatuju si, jak jsem okolo 13 let hltal skejtová videa, která se natáčela rybím okem. Máš z dětství nějakou podobnou vazbu?
Bohužel, jako malá jsem se zajímala pouze o Dionne Warwick, Aliciu Keys a Lauryn Hill. Jediné VHS zázna-my, které jsem si pouštěla, byly z přenosu, kde hraje mladičký Jevgenij Kissin nebo Maurizio Pollini. Takže ty emoce tam sice jsou, ale trochu jiné.

Co dalšího tě čeká ve spolupráci s labelem Bigg Boss?
Budu vydávat EP v češtině. Ráda bych aby bylo převážně rapové, aby bylo fresh ale zároveň poslouchatelné napříč věkovým spektrem. A hlavně abych to byla já, takže budu rozbíjet jazykové bariéry i nadále a určitě si pohraju se slovy.


Záběry z klipu Halle Berry. Foto: YouTube

Vidíš češtinu jako svou hlavní tvůrčí cestu do budoucna?
Dělat hudbu v češtině pro Čechy a Slováky budu, ale rozhodně to není moje jediná cesta. Angličtiny se nevzdám, protože díky ní mohu a budu dělat spolupráce se zahraničními jmény. Přestože to tak zatím nevypadá, otevřela mi několik lákavých dveří. Minulý rok jsem chtěla hrát v zahraničí, povedlo se. Tenhle rok věnuju zase různým spolupracím a klipům. Ráda si rozšířím obzor i jinde a ráda budu dál hrdě říkat, že jsem z Čech, z Prahy. Ale nevidím důvod, proč bych se měla upnout jen na hudební trh tady.