Stormzy – Heavy Is The Head

Praha bude tančit Vossi Bop! Rapper Stormzy vystoupí poprvé v Česku

Příští rok nás čeká další velká koncertní premiéra! Poprvé totiž do Prahy přijede Stormzy, jeden z předních britských rapperů současnosti. Jeho show se uskuteční 4. března 2020 v klubu Roxy.

29. listopad 2019 15:45:24

Vstupenky na Stormzyho český koncert jdou do prodeje 6. prosince. Prostorem pro očekávanou premiéru je v tuto chvíli pražský klub Roxy. S největší pravděpodobností se ale nevylučuje možnost, že by se show pro enormní zájem mohla přesunula do většího sálu nebo arény. To stejné se ostatně letos přihodilo i v případě vystoupení antipopové superstar Billie Eilish nebo grimové legendy Skepty, které mělo původně taky proběhnout v Roxy. Jisté je ale datum 4. března, které byste si měli poznamenat v kalendářích, protože půjde rozhodně o jeden z koncertních zážitků roku.

Stormzy debutoval před dvěma lety s albem Gangs Signs & Prayer, díky kterému získal mnoho hudebních cen včetně Brit Awards, MOBO Awards a BBC Music Awards. Jako první grimový MC se dostal na absolutní špičku ostrovních komerčních hitparád a letos v červnu pokořil další milník, když jako první britský rapper vystoupil v roli headlinera na hlavní stagi proslulého festivalu Glastonbury.

Letos na sebe teprve šestadvacetiletý hudebník upozornil třeba gospelovým singlem Crown nebo trackem Own It, ve kterém se jako hosté představili Ed Sheeran a Burna Boy. Nejvíc pozornosti ale vzbudil banger Vossi Bop, který patří bezesporu k největším rapovým hitům roku a opřel se do premiéra Borise Johnsona i jeho post-brexitové politiky. Očekávaná druhá řadová deska Heavy is the Head vyjde tento prosinec.

Loni Storzmy zmiňoval, že by chtěl tentokrát zakomponovat i akustickou kytaru, na kterou se naučil hrát. Po skvělé pražské show Skepty zůstává viset otazník nad tím, kdo je momentálně tím nejžhavějším rapperem z ostrovů. Stormzy k nám přijede v životní formě.