Arcade Legends 3: Pac Man

Arcade Legends 3: Ať žijí duchové a Pacman!

V této zakázané pohádce miliardář Petr vyjevil tajemství 14 miliard, které vydělali čtyři duchové a jeden Pacman. Rozhovor však v České televizi okamžitě zakázali. Jestli chceš znát toto tajemství, rozklikni tuto arkádovou legendu!

28. listopad 2019 20:14:17

Velmi daleko, v zemi vycházejícího slunce a samurajů žila-nežila čtveřice duchů: lovec Oikake, lupič Mačibuse, hlupák Otoboke a neposeda Kimagure (A ne, opravdu to nebyla česká vláda na služební cestě). Tito duchové od dávných dob, kdy ještě voda tekla a vítr foukal, strážili tajemný labyrint před nevítaným vetřelcem. Ten vetřelec byl tak zlý a tak ošklivý, že i jeho původní jméno se muselo změnit. Nazývali ho totiž jako Pukáka či Puck Mana, což bylo způsobeno podivným tvarem jeho obličeje. Historici se do dnešních dní přou o tom, zda jeho nové přízvisko znějící Pakák čili Pac Man bylo lepší toho původního. Další zlí jazykové tvrdí, že jméno mu bylo změněno kvůli zlým trollům, kteří písmeno P v jeho jméně přemalovávali na zlomyslné F. Tyto malicherné spory starobylých vědátorů však nemění nic na tom, že Pakákova pusa připomínala vždy koláč pizzy s vykrojeným dílkem. Takový jaký v té daleké zemi Nipponu nazývali šikmoocí přátelé jako “kuči”, v našich krajích pak pusou.

Bludiště, které čtveřici duchů ke strážení svěřil jejich tehdy velmi mladý, pouze 24 letý otec Tóru Iwatani bylo plné chutných žlutých bonbónků. A právě těmi se s velkou chutí krmil náš Pakák. Tyhlety sladké kulaté cukříky byli totiž vše, po čem Pac Man v životě toužil. Aby je získal, byl kvůli nim ochoten i zemřít, nechat se sežrat jedním z naší čtveřice duchů, přidělit si evropskou dotaci, anebo po požití omamných látek si životosprávu vylepšit dokonce kanibalismem vykonávaným na samotných čtyřech duších-obráncích.

Otec Iwatani ale každému z dušího kvarteta přidělil jasnou roli. Jenom tak mohl zajistit, aby žlutého věčně nenažraného Pakáka dopadli a zamezili tak vyžřání všech labyrintů od jeho zfetišizovaných sladkostí, nápadně připomínajících taneční cukrátka oblíbené dětmi v tanečních. Červený Oikake známý též jako Darebák měl Pac Mana bez ustání stopovat a nenechat ho vydechnout. Růžový Mačibuse, kterému ostatní přezdívali jako Uličník, mu měl naopak nadbíhat a přehradit mu cestu. Azurový Kimagures přezdívkou Kadeřník se rozhodoval podle svých bratrů. A konečně oranžový Otoboke, jemuž za zády říkali Ufňukanec, našeho milovníka pamlsků honil se střídavým nadšením podle toho, jak daleko od něj zrovna byl.

Souboj o bílé dobroty byl v těch dávných dobách velmi a velmi oblíbený. Nekonečné kočkování našich protagonistů a jejich kanibalismus se dokonce dočkal řady pokračování, dvou televizních sérií, písní a dokonce i filmu. Bylo jich sice jen pět, stvořeni byli z několika stovek pixelů, i přesto však naši duchové vydělali více než přiznal oslíček-neotřes se Petr Kellner Čechům v jeho nedávno zakázaném rozhovoru: 14 miliard kulaťoučkých dolarových (ne)zlaťáčků.

Gerojští duchové byli však přesto poraženi na hlavu. Mohli se sice z každého snědeného labyrintu stáhnout do celkem dalších 254. Ale bylo jim to málo platné milé děti! Přišel totiž zlý kluk jménem Billy Mitchell. A tenhleten kluk před dávnými lety na přelomu tisíciletí ovládl mysl Pac Mana takovým způsobem, že mu přivodil perfektní cukrovku. Podle starodávných kronik se mu totiž podařilo sníst nejen všechny cukříky ve všech 255 labyrintech, ale i všechny naše hrdinné duchy-obránce! A přitom se od nich sám sežrat ani jednou nenechal! V kronikách tak navždy zůstane jméno jeho zapsané písmem zlatým, stejně tak i číslo zvané skóre nepřekonané. Toť plných 3.333.360 bodů jest.

A jestli ho duchové či finanční klekánice Schillerová nakonec nesežrala, někde žije spokojeně dodnes.