Mydy Rabycad. Foto: Roman Černý

Mydy Rabycad: Ve Foru Karlín to bude diskotéka na plný koule

Zahrát si ve Foru Karlín je pro spoustu tuzemských kapel vytoužený meta. Mydy Rabycad si splní sen už v pátek 22. listopadu na největším sólovém koncertu dosavadní kariéry. V Karlíně představí především aktuální desku Numbers. Na co dalšího se můžeme těšit?

O chystaném koncertu, novém albu a dalších důležitých momentech v kariéře Mydy Rabycad s námi mluvil klávesista a producent Nèro Scartch. 


Mydy Rabycad. Foto: Roman Černý

Jaký okamžik považuješ v dosavadní historii Mydy Rabycad za nejdůležitější?
Zlomovým okamžikem bylo ustálení celého širšího týmu. K nám čtyřem se přidal zvukař a manažer Petr Blažek, stálí hosté Tomáš Konůpka (bubny), Ondřej Slánský (kytara) a show designér Tomáš Pejša. Čím dál víc si uvědomujeme, že na skvělém týmu všechno stojí a padá. Hodně nás ovlivnilo americké turné a to nejdůležitější nás teprve čeká. Forum Karlín 22. listopadu.

Ve Foru Karlín vás čeká největší sólový koncert. Co fanoušky čeká?
Můžou se těšit na nás v plné síle a část repertoár, která zazní úplně poprvé. Dál máme tu čest uvést naše obdivované hosty – legendu N.O.H.A., dechovou sekci Circus Brothers, tanečníky a taky vizuální show, která předčí všechno, co jsme kdy udělali. Během večera chystáme ještě jednu specialitu. Navazuje na transformaci, kterou kapela právě prochází!

Máte připravenou nějakou konkrétní technickou nebo světelnou šílenost?
Můžeme prozradit, že show je zajímavá hlavně tím, jak je vystavěná. Pěkná světla a efekty se dnes stávají standardem. My bychom rádi přidali obsah, který doprovodí myšlenku celé show – transformaci. Jo, a tentokrát to nebude jenom Žofie, kdo se bude během koncertu převlékat, takže kostýmů uvidíte spoustu.


Mydy Rabycad. Foto: Roman Černý

Jak se daří propojovat sólové projekty některých členů se všemi aktivitami Mydy Rabycad?
V určitých vypjatých obdobích, jako bylo finišování nové desky, jdou holt sólové aktivity trochu stranou. Ale jinak to jde. Je to zas trochu jiná, ale taky potřebná energie k úplné expresi našich osobností. Mydy jsou ale stále prioritou.

Jaká byla naopak nejobtížnější chvíle vaší hudební kariéry?
Období před vydáním desky – každý se potýkal s určitými problémy, to, jak se vám změní život od 18 do 25, je přeci jen jízda. A teď si představte, že tu jízdu absolvujete na horské dráze jménem Mydy Rabycad bez zapnutých bezpečnostních pásů, s diskotékou na plný koule a půl promile. Pardon, ale tohle se na každém musí nějak podepsat. Jsme za to vděční, díky tomu vydáváme desku Numbers, která přesně tohle potřebovala. A my taky.