Míří k nám syn krále rocksteady. 5 důvodů proč vyrazit na reggae událost měsíce

V úterý 12. listopadu bude pražský Lucerna Music Bar hostit Christophera Ellise. Na programu bude i ikonický hit jeho otce I’m Still In Love With You Girl. Proč ještě koncert nevynechat?

8. listopad 2019 17:10:57

1. Ve stopách svého otce
Alton Ellis zemřel před jedenácti lety ale ještě předtím ve svém synovi sám viděl a vychovával svého pokračovatele. Christopher Ellis je už z londýnské generace dětí původních Jamajčanů a hudbu cítí a dělá současně, ale s ohledem na její kořeny. O tom, jak dobře se mu to daří, svědčí, že vydává na značce Ghetto Youths International, kterou provozuje Damian Marley, tedy další „slavný syn“ reggae scény.

Připomeňte si největší hit Altona Ellise

2. Alton v něm viděl svého pokračovatele
„Táta mi řekl, že musím pokračovat,“ vzpomíná Christopher na jeden z posledních rozhovorů, které s otcem vedl před smrtí. Jako doprovodný zpěvák s otcem objel takřka celý svět a během koncertů se učil opravdové tajemství reggae bez žánrových klišé a zbytečností. Jen dva dny po smrti Altona Ellise natočil coby poctu tento emotivní track.

3. Dal dohromady svůj materiál
Kdyby se zasekl jen na písních svého otce, asi by to nestálo za zmínku víc než nějaký revival. Christopher Ellis se ale chytnul i na Jamajce, kde po pohřbu Altona neplánovaně zdržel víc než půl roku. Spřátelil se mimo jiné se Stephenem Marleym a řadou dalších reggae umělců a dal dohromady několik silných singlů.

4. Je v tom soul
Je beze sporu, že Christopher zdědil hlas po tátovi. Dokáže zpívat jemně a procítěně. A v repertoáru má i kvůli tomu hlavně skladby o lásce. Sympatické je, že dokáže z žánru reggae odbočit a pořád to funguje. Vychutnejte si jeho soulový hlas ve skladbě Willow Tree.

5. Nalaďte se dokumentem, který o Christopherovi vzniknul na Jamajce.
A nezapomeňte 12. listopadu v Lucerna Music Baru na jeho vůbec první tuzemský koncert.