Vladimir 518. Foto: Marek Musil

Radikal aneb proti všem škatulkám. Vystoupí 7krát3, Hellwana a Vladimir 518 se Sifonem

Radikal je pozvánka do klubu bez členství a rozlišovacích znaků, je to šance být bezpodmínečně zase spolu. Už ve čtvrtek 7. listopadu čeká pražské Café v lese koncert bez ohledu na trendy, žánrové hranice, generační rozdíly a jiné škatulky.

Koncerty Radikal jdou proti odosobnění hudební scény a slepému následování chvilkových trendů. V prostorách Café v lese se proto odehrají tři vystoupení čtyř diametrálně odlišných osobností. Ačkoliv momentálně Vladimir 518 objíždí republiku v rámci PSH s novou deskou Debut, tentokrát se na pódium vrátí se společným projektem se Sifonem z legendárních WWW.

Radikal bude zároveň prvním pražským koncertem zpěváka a producenta 7krát3, jednoho z letošních přírůstků do rodiny Bigg Boss. Představí se také hudebnice a vycházející hvězda Hellwana, která v létě s dalšími členy labelu zahrála mimo jiné i v klubu KAISER 54 na letošním Mezinárodním filmovém festivaul Karlovy Vary. Oběma dvěma jsme před čtvrteční show položili několik otázek.


Štěpán Hebík aka 7krát3. Foto: Jakub Schubert

Jaký byl tvůj premiérový koncert doma v Českých Budějovicích?
7krát3: Bylo to pro mě silný. Dlouho jsem nestál na pódiu. Pak mě totálně dostalo to, když celej klub zpíval texty.

Co nejvíc miluju na živých vystoupeních?
7krát3: Nejvíc zbožňuju tu energii lidí. To, že si vzájemně můžeme předávat energii. Vždycky se zaměřím na pár zajímavých tváří v publiku, z kterých pak čerpám vibe během celýho koncertu.

Jsi přirozeně nervózní před svou první show v Praze?
7krát3: Jsem zdravě nervózní, natěšenej a zároveň zvědavej, jak to lidi přijmou. V Praze mám svou největší základnu fans, takže věřím, že si to užijí.

Jak důležitá je pro tebe podpora lidí, jako jsou Sifon a Vladimir 518, hned ze startu kariéry?
7krát3: Vladimír pro mě znamená dost, protože měl ty koule mě vzít do Bigg Bossu. Cením ho za to, že dal na svůj cit a tuhle věc pomohl dostat na světlo. Se Sifonem jsem se zatím ještě nepotkal, ale moc rád ho poznám. Jsem rád, že Prahu odpaluju v takovýhle společnosti.

Máš nějaký update ohledně debutové desky 7krát3?
7krát3: Dodělávám poslední z šesti singlů, na kterým by se měl objevit další zajímavej host a čeká mě ještě kompletní vizuál desky. To vše plánuju stihnout do Vánoc tak, jak jsem slíbil. Protože mě chceš mít pod stromkem!


Hellwana. Foto: Andrej Formela

Na čem teď pracuješ?
Hellwana: Momentálně pracuji na českých skladbách, rozsah zatím netuším, protože je to něco, co jsem v podstatě začala dělat nedávno. Věci, které jsem napsala předtím, už mi přijdou zastaralé. Nesedí mi, myslím, že dospívám.

Plánuješ vydat debutovou desku právě pod hlavičkou Bigg Boss?
Hellwana: Byla bych ráda, aby to vyšlo právě pod Bigg Bossem. Upřímně si zatím myslím, že nikam jinam bych se svojí hudbou nezapadla. Hlavně i proto, že nechci dělat jenom grime nebo jenom R’n’B. Ráda experimentuji.

Letos jsi zahrála mimo jiné v hudebním klubu Kaiser v Karlových Varech. Představil se tam mimo jiné i Sifon s WWW, co pro tebe jejich odkaz znamená?
Hellwana: Jsou nepřehlédnutelní, originální. Karlovy Vary jsem si užila, s kamarádem a jeho babičkou jsme si udělali den po koncertu procházku. Říkala nám, že když byla v našem věku, tak odjela do Varů na festival i přes zákaz maminky. Vyprávěla nám, jak tehdy festival vypadal. Bylo to hustý.

Chystáš na čtvrtek nějakou kolaboraci s členy Bigg Bossu nebo dalšími hudebníky?
Hellwana: Jsem hostující, takže mi asi nějaké plánování nepřísluší. Ale je dost možné, že když ucítím vzájemný impuls a budu v dobré náladě, tak zaimprovizuji.

Vstupenky na Radikal si můžete koupit prostřednictvím webu Goout.