El Camino. Foto: IMDb.com

Drama, Nové Mexiko a metamfetamin. Breaking Bad se vrací ve filmu El Camino

El Camino? Ne, nebavíme se o kultovním voze značky Chevrolet a ani o desce amerického dua The Black Keys. Řeč je o novém filmovém hitu streamovací platformy Netflix. Někteří fanoušci Breaking Bad na něj čekali v rozpacích, ale přesto netrpělivě. O co vlastně jde?

11. říjen 2019 13:34:58

Jedno víme jistě ještě před zhlédnutím novinky El Camino: A Breaking Bad Movie. Jde o volné pokračování kultovního Breaking Bad (Perníkový táta), jednoho z nejúspěšnějších amerických seriálů dekády. Trailery zároveň napověděly, že se v celovečerním filmu na Netflixu znovu představí fenomenální Aaron Paul v roli Jesseho Pinkmana, který se bude snažit vypořádat se svou minulostí. El Camino si můžete pustit už nyní. Aby ale vše dávalo smysl, musíme se vrátit na úplný začátek.

Píše se leden 2008. Vizionář Vince Gillian, který měl v té době za sebou jen několik studentských filmů a pár epizod seriálu Akta X, uvádí v premiéře pro placený kanál AMC seriál, z něhož se v příštích letech stane kult. Neo-western balancující na hranici černé komedie a kriminálního narkodramatu jménem Breaking Bad. V městečku Albuquerque ve státě Nové Mexiko se setkávají učitel chemie Walter White a mladý dealer metamfetaminu Jesse Pinkman. Seriálový hit nakonec přinesl nejen přes 60 epizod dramatu, které dnes platí za jedno z nejlepších v novodobé televizní historii, ale i nespočet prestižních ocenění.

Seriál pak v roce 2015 doplnil prequel Better Call Saul o právníkovi a podvodníkovu Jimmym McGillovi ještě předtím, než se z něj stal Saul Goodman, který do velké míry ovlivnil hlavní dějovou linku Breaking Bad. Oba seriály si můžete kompletně pustit na Netflixu, přičemž pátá série Better Call Saul by tady měla mít premiéru už v roce 2020.

Co se ale ví o filmu El Camino, aniž bychom nešířili jakékoliv spoilery? Když dáte stranou všemožné fanouškovské teorie, tak prakticky nic. První trailer se na internetu objevil 25. srpna a dal nahlédnout do výslechové místnosti, sedí v ní fanouškům povědomá postava Skinny Pete. Vyšetřovatelům říká, že netuší, kde by se mohl vyskytovat hledaný Jesse Pinkman. Možná v Mexiku, možná na Měsíci.

Druhý teaser nám toho napověděl prakticky ještě míň, ačkoliv ukázal starého známého Joea, majitele vrakoviště, který v minulosti Jessemu a Walterovi pomohl. Až třetí finální trailer fanouškům konečně nahnal tu správnou husí kůži. Jesse Pinkman je opravdu zpátky a znovu se setká se svými starými kámoši Skinny Petem a Badgerem. Jizvy po celém těle i trýznivý výraz v očích předznamenává, že půjde o další výrazný posun v osudu postavy, která se v průběhu seriálu postupně vyvíjela k nepoznání. Teď už nezbývá než zapnout Netflix a téměř hodinu a půl dlouhý film si pustit, k mání je tady od pátku 11. října. Jo a mimochodem, pro ty, co už si nepamatují, tak název filmu samozřejmě odkazuje na auto Chevy El Camino ’78., kterým Jesse odjížděl v posledním díle Breaking Bad.