Missy Elliot. Foto: thesource.com

Missy Elliott je zpátky! Její comeback ocenili Timbaland nebo Lizzo

Missy Elliott zpět! Minulý týden z čista jasna na Twitteru ohlásila půlnoční překvápko jako popelka a po 14 letech vydala EP s názvem Iconology. Povedlo se?

Ačkoliv nové EP obsahuje pouhé čtyři songy s jednou akustickou verzí navíc, dostálo svému jménu. Missy je bezpochyby ikona, kterou se inspirovala spousta jejích kolegů. Ti taky s nadšením komentovali její návrat, pozitivně se vyjádřil Justin Timberlake, Ciara nebo Timbaland. Někteří z nich se mimochodem objevili ve videu, kterým rapperce složili poctu na letošních MTV Video Music Awards.

Na Iconology se producentsky podílel Timbaland a je to znát s každým beatem. Že tahle kombinace funguje se ví už od dob, kdy vznikly klasiky jako Get Your Freak On, Work It nebo Supa Dupa Fly. Missy tehdy předběhla svou dobu i prostřednictvím invenčním videoklipům. A tak když se v den vydání EP objevilo i video ke skladbě Throw It Back, nejeden milovník Elliotina old school stylu musel zamáčknout slzu dojetí. Má totiž všechno, co byste od Missy čekali, včetně typických kostýmů, barev, i tanečníků.

Ano, Missy během pauzy tu a tam nějaký singl vydala. Naposledy v roce 2015, kdy přišla spolupráce s Pharellem (WTF), pak ale nastalo ticho. Teď ale konečně vše nasvědčuje comebacku se vším všudy. A jakoby nestačilo, že strhla lavinu pochvalné kritiky a nadšení nečekaným vydáním, na pondělním předávání cen VMA předvedla na pódiu skvělý výkon, když při minikoncertě s tanečníky na pódiu vizualizovala jedny ze svých největších hitů. Před časem se navíc umělkyně objevila i na nové desce zpěvačky Lizzo ve výtečném tracku Tempo. Missy Misdemeanor is back!