Na Starák festu se spolu pobijou punk a hip hop. Zuby si brousí Maniak i Gleb

Nevíte, co s tímto víkendem? Máme pro vás perfektní tip. Dnes začíná festival Starák. Na Starém koupališti v Říčanech se koná už patnáct let. Tentokrát přináší řadu novinek.

16. srpen 2019 09:21:40

První zásadní změnou je přesun hlavního baru na antukové hřiště, kde se původně odehrával nohejbalový turnaj. Vzniká tak mnohem více prostoru před stagí a věřte, že letos to bude opravdu potřeba. Line-up je totiž nadupaný!

Pátek je ve znamení punku a hardcoru, po rockových RockTom, kteří celou akci odstartují, hrábne do strun brazilská skate-punková kapela 69 Enfermos, nebo rock´n´rollový Queens of everything a street punkový Rabies, pro pamětníky zahrajou nesmrtelní Plexis a slovenští bratři Konflikt. Po půlnoci uzavírá místní legendární hardcore Thalidomide a Homesick.

Sobotu otevírá divadlo pro děti a pak nastává další změna. Bude rap. A to hodně rapu. Odpoledne live rap band Shizzle Orchestra a taneční Movebreakers, následují matadoři Pio Squad, nekompromisní Maniak a uzavírá to slovenská hvězda gauč & bassu Gleb. K závěru tohoto ročníku vystoupí drum&bassoví Le Pneumatiq a hlavní stage uzavřou hardcore-punkoví Ničit Pálit. Chybět samozřejmě nebude ani DJ stage, kde se v pátek vystřídají Southern Vision Crew a v sobotu si to střihneme od DJs Krakena přes Kangarooa, Double D až po MGL s Davem Trumpeteerem.

Třetí zásadní změnou je pak nový catering v podání mistrů z Fire Food Trucku. Těšit se tak můžete na maso všeho druhu v nadýchaných domácích houskách, ale i na skvělé vegetariánské verze.
Ačkoliv se na úkor baru musel zrušit turnaj v nohejbalu, stále bude probíhat turnaj ping-pongový, který baví všechny generace návštěvníků. Pro silné paže je pak připraven turnaj v páce. Vítězové budou po zásluze odměněni a navždy vzpomínáni, poraženým bude provolána sláva.

Starák fest vzniká díky obrovskému nadšení, počtu a chuti organizátorů, přátel a jiných dobrovolníků, kteří na principech DIY udržují a zvelebují areál a investují do něj svůj volný čas a tolik drahocennou energii a jejich jedinou odměnou je spokojený návštěvník a pořádná party. STARÁK roste s námi a my i naši potomci rosteme s ním. STARÁK ale není výjimkou a bez finanční, technické, mediální a jiné podpory partnerů by zkrátka nebylo možné tohoto rostoucího mladíka živit.

Zkontroluj kalendář, pozvi kamarády, spolužáky, sourozence, vezmi děti nebo rodiče a přijeď na STARÁK FEST 2019, který se koná 16. – 17.8. v Říčanech na Starém koupališti hned vedle fotbalového hřiště FK Radošovice. Vstupné je za symbolických 200,- Kč a na divadlo můžeš zdarma. Veškeré potřebné informace najdeš na webu www.starak.cz nebo na www.facebook.com/starak.cz.
FB event zde