Kredit: Highjump.cz

Z Azor přímo na Highjump. Takhle skáče česká hvězda Michal Navrátil

Highjump 2019 je za dveřmi! V bývalém žulovém lomu v obci Hřiměždice se na začátku srpna představí špička skokanů v čele s českou hvězdou Michalem Navrátilem. Koukněte se na video, jak se mu dařilo na ostrovech Azory.

26. červenec 2019 12:31:56

Populární závody v cliffdivingu se letos uskuteční 2. a 3. srpna. Není pochyb o tom, že mezi největší lákadla patří i účast Michala Navrátila, který je mimochodem už několik let důležitou součástí světové série Red Bull Cliffdiving. Díky exhibičním skokům ve stylu komiksových hrdinů si Navrátil během své kariéry vysloužil přezdívku Supratil. Je na místě, už nyní se totiž řadí mezi nejlepší cliffdivery současnosti i historie.

Navrátila předchází pověst samouka, který se vypracoval z plaveckého bazénu přes hřiměždický Highjump a skokanskou show v Číně až do elitní světových soutěží. Kromě několika vítěství se může pyšnit třeba titulem vicemistra světa.

Především se mu ale díky cliffdivingu poštěstilo navštívil všechny kontinenty světa. Naposledy o své formě přesvědčil na posledním letošním závodu série Red Bull Cliffdiving na portugalských ostrovech Azory. Mrkněte na video, které reflektuje Michalovu cestu až na vrchol Azor.

Vedle jeho nepochopitelných skoků v krátkém filmu promluvili i nejlepší highdiver všech dob Gary Hunt, skokanská legenda Orlando Duque nebo účastník olympijských her Blake Aldridge. Naživo pak Michala Navrátila uvidíte první srpnové dny na očekávaném Highjumpu, nenechte si to ujít.