Zdroj: Madison Square Garden Company

V Londýně má vzniknout nejmodernější hala světa ve tvaru obří koule s LED panely

Hala s názvem MSG Sphere by se v případě schválení úřady stala novou dominantou londýnské čtvrti Stratford. Diváky by zde čekala mimo jiné světově největší LED obrazovka s nejvyšším rozlišením.

31. březen 2019 11:36:48

Americká firma Madison Square Garden Company, která řídí hned několik sportovních klubů z NHL a NBA a pořádá akce v newyorské hale Madison Square Garden, odhalila design nové víceúčelové haly, jež má vzniknout v Londýně. Hala s názvem MSG Sphere, jejíž hlavním poznávacím znakem bude monumentální 90metrová koule pokrytá LED panely, se stane novou dominantou čtvrti Stratford ve východní části města.


Zdroj: Madison Square Garden Company

Trojúhelníkové LED panely pokrývající povrch koule budou zobrazovat statické i pohyblivé obrazy ve formě digitálního umění, obsahu souvisejícího s aktuálními akcemi či reklamy. V případě schválení projektu dojde k oživení nevyužívaného prostoru o rozloze zhruba 2 hektary, který naposledy sloužil jako parkoviště pro autobusy během Londýnské olympiády v roce 2012, a mohl by se tak nyní stát světově vyhledávanou destinací.

Hala o kapacitě 17 500 míst na sezení a dalších 4 000 míst na stání bude prošpikovaná nejmodernějšími technologiemi, kterým bude dominovat největší LED obrazovka na světě, která bude zároveň disponovat nejvyšším rozlišením, a poskytne tak divákům zcela jedinečný zážitek.


Zdroj: Madison Square Garden Company

Ekonomická analýza provedená přední poradenskou společností Ernst & Young ukázala, že ze stavby MSG Sphere by mohla těžit nejen místní komunita, ale také celý Londýn a potažmo celá země. Samotný stavební proces by vytvořil 4 300 nových pracovních míst, přičemž dokončená hala by následně potřebovala 3 200 stálých zaměstnanců. Nyní tak nezbývá než počkat, jak se k tomuto projektu vyjádří londýnské úřady.

Zdroj: designboom