Zdroj: Aston Martin

Aston Martin slaví spolupráci s karosárnou Zagato limitovaným supersportem

Slavná britská automobilka spolupracuje s italskou karosárnou Zagato již téměř 60 let, a toto partnerství nyní oslavuje limitovanou edicí dvou vozů, které lze koupit pouze dohromady.

28. březen 2019 14:12:48

Britská automobilka Aston Martin odhalila první renderové snímky dvou exkluzivních vozů, které vzniknou v rámci edice DBZ Centenary Collection oslavující jednak téměř 60 let spolupráce mezi Aston Martinem a karosárnou Zagato, a jednak také sté výročí vzniku této italské karosárny. V rámci této výroční spolupráce vznikne pár dvou modelů, které bude možné koupit pouze dohromady za jednotnou cenu přibližně 180 milionů korun.


Prvním z dvojice vozů bude legendární model DB4 GT Zagato, který se vyráběl v letech 1960 až 1963 a vyznačuje se plynule zaoblenou karoserií. Tento ikonický tvar zůstane zachován, avšak výbava pod jeho kapotou dostane značný upgrade a nabídne šestiválcový motor s výkonem 385 koní. S modelem DB4 GT Zagato bohužel nebude možné legálně vyjet na silnici, avšak tento nedostatek plně vynahradí druhá polovina páru – zbrusu nový supersport DBS GT Zagato.


Design tohoto vozu se opírá o jeden z nejnovějších modelů z dílny Aston Martin, DBS Superleggera. Najdeme u něj však také prvky z původního DB4 GT Zagato jako například typicky vyboulenou střechu či rozšířenou masku chladiče. Pod jeho kapotou najdeme stejnou výbavu jako u zmíněné DBS Superleggery, tedy dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 5,2 litru, který produkuje výkon 725 koní a 900 Nm točivého momentu.

V rámci limitované edice bude vyrobeno pouhých 19 párů těchto vozů. Na klasický model DB4 GT Zagato se zákazníci mohou těšit již koncem letošního roku, na moderní supersport DBS GT Zagato si pak počkají do roku 2020.

Zdroj: HighSnobiety, designboom, AutoRevue