Zdroj: McLaren

McLaren postavil 1:1 repliku svého supersportu Senna z LEGA

McLaren se přidává k automobilkám, které své vozy nechaly ztvárnit v legendární dánské stavebnici. Pro tento počin si vybral model odkazující na ikonu motorsportu Ayrtona Sennu.

27. březen 2019 10:07:41

Dánská firma LEGO je známá spolupracemi s různými automobilkami, ke kterým se nyní přidává také McLaren. V rámci této spolupráce vznikla replika supersportovního modelu Senna odkazujícího na brazilskou ikonu motorsportu. Repliku v životní velikosti tvoří 467 854 dílů stavebnice. Kromě těch však uvnitř vozu najdeme skutečná sedadla, pedály, volant a také infotainment systém z produkčního modelu.


Zdroj: McLaren

V exteriéru pak najdeme originální McLaren odznaky na obvyklých místech a také pneumatiky Pirelli, které opět pochází z produkční verze Senny. Ačkoli s vozem bohužel (nebo bohudík?) nelze vyjet na silnice, lidé sedící na místě řidiče si mohou nastavit světla, hrát si s dotykovou obrazovkou, a dokonce také pomyslně nastartovat stisknutím startovacího tlačítka, po kterém se z reproduktorů rozezní zvuk imitující motor.

Výroba této repliky, která s hmotností zhruba 1,5 tuny váží o celých 500 kilogramů více než její pojízdná předloha, trvala od designu až po sestavení neuvěřitelných 5 000 hodin. Nyní si již můžete vychutnat pohled na její detaily:

Zdroj: HypeBeast, Autoblog