Zdroj: Dominique Perrault Architecture

Olympijská vesnice pro Pařížskou olympiádu 2024 nabídne sportovcům zeleň i výhled na Seinu

Z vesnice, která bude v roce 2024 hostit olympijské i paralympijské sportovce, se po skončení her stane trvale obývaná čtvrť.

26. březen 2019 10:51:49

Francouzský architekt Dominique Perrault odhalil svou vizi a plány olympijské a paralympijské vesnice pro Letní olympijské hry 2024 v Paříži. Vesnice, která se bude nacházet v departmentu Seine-Saint-Denis, byla navržena tak, aby zapadla do stávající městské zástavby na březích řeky Seiny. Projekt s rozlohou 119 000 čtverečních metrů zahrnuje obytné i kancelářské budovy doplněné různými zařízeními.


Zdroj: Dominique Perrault Architecture

Perrault vesnici ve svých plánech pojal jako zahradní čtvrť s 2 400 obytnými jednotkami pro sportovce, která je přístupná jak automobily, tak městskou hromadnou dopravou. Vesnici tvoří série otevřených bloků uspořádaných dle denního světla a orientovaných směrem ke břehu Seiny. Zelení mezi jednotlivými bloky a také podél břehu řeky pak povede řada stezek a promenád, kde se lidé budou moci procházet či odpočívat.

Po skončení her se z vesnice stane trvale obývaná čtvrť, která nájemníkům z řad veřejnosti otevře dveře již v roce 2025.

Zdroj: ArchDaily