Zdroj: Nuur.nu

Mnichovské Deutsches Museum dostane v rámci renovace 3D vytisknutou průsvitnou fasádu

Multifunkční fasáda s názvem Fluid Morphology zajistí budově izolaci, ventilaci i stínění, přičemž tato funkcionalita je takřka neomezeně škálovatelná.

24. březen 2019 14:09:36

Jedno z největších muzeí vědy a techniky na světě, Německé muzeum v Mnichově, projde nejrozsáhlejší renovací ve své historii, v rámci které dostane novou fasádu vyrobenou zcela pomocí technologie 3D tisku. Jednotlivé prvky této multifunkční fasády z dílny výzkumníků Technické univerzity Mnichov (TUM) byly vytvořeny digitálně, což zajišťuje jednak maximální svobodu designu, a jednak také snadnou realizaci inovativních konceptů.


Zdroj: Nuur.nu

Průsvitná fasáda s fluidní strukturou povrchu bude jedním ze světově prvních 3D vytisknutých fasádních prvků, který se dočká funkční integrace, kdy budově zajistí stínění, izolaci i ventilaci. Vzduchové dutiny v 15-20 cm tlustém materiálu poskytnou konstrukční integritu a optimální izolaci, zatímco povrchové vlny a vypoukliny vytvoří stíny.

Díky tomu, že fasádu budou tvořit přibližně metrové panely, je tato funkcionalita takřka neomezeně škálovatelná a také přizpůsobitelná specifickým požadavkům. Po dokončení renovace v roce 2020 bude fasádou procházet nový vchod do muzea.

Zdroj: designboom