Foto: Ford

Ford chystá nový crossover vycházející z legendárního Mustangu

Ford odhalil své plány ohledně uvedení prvního čistě elektrického modelu. Půjde o městský crossover designově odkazující na ikonický model Mustang.

22. březen 2019 18:36:41

Ikonický design Fordu Mustang je dobře znám i lidem, kteří se o auta zajímají jen zřídka. Výrobce se tak rozhodl tohoto fenoménu využít ve svůj prospěch a poodhalil plány na nový kompaktní crossover, jenž bude designovým odkazem agresivních křivek Mustangu.

Vzhledem k tlaku na alternativní pohony nepřekvapí, že půjde o čistý elektromobil. Novinka se zároveň stane prvním modelem značky, jenž využije pouze tento typ pohonu. Pro automobilku vstupující do zcela nového segmentu elektrických vozů je tak pomyslné zneužití osvědčených karosářských linií více než výhodné.


První oficiální skica chystaného vozu, Foto: Ford

Mnoho dalších informací o připravovaném modelu zatím nemáme. Víme však, že nabídne dojezd okolo 500 kilometrů a k zákazníkům by se měl dostat během dvou let, stejně jako nedávno odhalená Tesla Model Y. Můžeme tedy očekávat, že nový elektrický crossover od Fordu vstupující mezi kompaktní crossovery bude pro nejmladší model Tesly přímým konkurentem.

Otázkou zůstává, zda bude aplikace designového jazyku Mustangu výhodou a nebo naopak povede k degradaci této automobilové legendy. Pokud by se tak stalo, početná základna fanoušků Fordu Mustang by se jistě ozvala.

Zdroj: Electrek.co