Zdroj: Bentley

Třetí generace Bentley Continental GT V8 bude k dostání jako kupé i kabriolet

Bentley v rámci Ženevského autosalonu představuje novou generaci modelu Continental GT V8, která nabídne působivý výkon 542 koní a zrychlení z 0 na 100 za 3,9 sekundy.

20. březen 2019 15:19:27

Britská automobilka Bentley na Ženevském autosalonu představila třetí generaci modelu Continental GT V8, a to jak ve verzi kupé, tak jako kabriolet. Jak už napovídá označení modelu, pod jeho kapotou najdeme osmiválcový motor o objemu 4 litry se dvěma turbodmychadly, který je schopen vyprodukovat působivý výkon 542 koní. Díky tomu se vůz může pochlubit zrychlením z 0 na 100 za pouhé 3,9 sekundy ve verzi kupé, u kabrioletu to jsou pak rovné 4 sekundy.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Bentley Motors Official (@bentleymotors),

Součástí standardní výbavy obou verzí modelu je pohon všech čtyř kol, avšak pro běžné dopravní situace lze pohon zredukovat pouze na zadní kola, čímž se zvyšuje úspornost. Kromě toho však standardní výbava nabídne další technologické novinky jako světlomety LED Matrix, otočný displej palubního počítače, kožená sedadla nastavitelná do 20 různých poloh či audiosystém o 10 reproduktorech s výkonem 650 W.

Třetí generace Bentley Continental GT V8 bude již ve třetí čtvrtině letošního roku uvedena na trh ve Spojených státech, do zbytku světa se pak dostane začátkem roku 2020.

Zdroj: HypeBeast