iPad Mini 5, Zdroj: Apple

Apple oživuje iPad Mini a vrací také iPad Air – oba s podporou Apple Pencil

Již za týden Apple na svém tradičním eventu podle všeho představí očekávanou streamovací službu. Ještě předtím však poměrně v tichosti oznamuje čerstvé novinky na poli iPadů.

18. březen 2019 17:46:55

Týden před očekávaným eventem 25. března, kde má dojít k odhalení zcela nové streamovací služby, která by měla konkurovat Netflixu, představuje Apple ještě dva nové modely tabletů: iPad Air a iPad Mini 5. O druhém jmenovaném modelu se již dlouho dobu spekulovalo, protože jeho necelé čtyři roky starý předchůdce iPad Mini 4 se mezi uživateli těšil velké oblibě.


Zdroj: Apple

Nejmenší z jablečných tabletů nabídne tradiční uhlopříčku 7,9 palce, jeho výkon však dostal pořádný upgrade. Běží totiž na čipu A12 Bionic, který najdeme také uvnitř iPhonů XS a XR. Ještě větším překvapením je však iPad Air, který se dočkal vzkříšení poté, co poslední dva roky nebyl vůbec v prodeji. Svou uhlopříčkou 10,5 palce se tak řadí mezi klasický iPad s 9,7palcovým displejem a iPad Pro, který nabízí displej o 11 palcích.


iPad Air, zdroj: Apple

A kromě podobné uhlopříčky displeje se iPad Air podobá novému iPadu Mini také výkonem, protože uvnitř najdeme ten samý čip A12 Bionic. Další novinkou, která spojuje oba nové modely, je podpora Apple Pencil, avšak pouze první generace, nikoli druhé, kterou Apple vloni na podzim představil pro iPad Pro.


iPad Air, zdroj: Apple

Co se týče ceny, nový iPad Mini začíná na 11 490 Kč, iPad Air pak pořídíte od 14 990 Kč. Tyto ceny pak samozřejmě stoupají v závislosti na kapacitě úložiště a funkci mobilního připojení.

Zdroj: CNET, The Verge, CzechCrunch