Zdroj: Manuel Alvarez Diestro

Fotograf zachytil úpadek venezuelského Caracasu zpoza okna neprůstřelného vozu

Hlavní město Venezuely v současné době skutečně nepatří mezi místa, kde byste se chtěli ocitnout. Pokud se ptáte proč, tyto snímky vám možná napoví.

Vizuální umělec Manuel Alvarez Diestro, který se zabývá především fotografií a filmem, v rámci své nejnovější fotosérie zavítal do Caracasu, hlavního města hospodářskou krizí zmítané Venezuely. Ve svých fotografiích z tohoto města se soustředil především na chátrající panelové domy, jenž ztělesňují šeď, úpadek a společenský neklid, kterým země právě prochází.


Zdroj: Manuel Alvarez Diestro

A že se skutečně nejedná o místo, kde byste se chtěli nyní jen tak ocitnout, dokládá také skutečnost, že Diestro musel všechny snímky pořídit zpoza okna neprůstřelného vozidla. Caracas je totiž v současnosti jedno z nejnebezpečnějších míst světa. Jeho cílem tedy bylo zachytit ponurou, až vězeňskou atmosféru města, kterou šedé odstíny zanedbaných domů jen umocňují.


Zdroj: Manuel Alvarez Diestro

Na některých snímcích lze záměrně vidět také odraz okna vozu, který jim na znepokojivé atmosféře ještě přidává. Většina těchto výškových domů byla postavena v 70. letech v období, kdy město především díky příjmů z ropného průmyslu procházelo ekonomickou expanzí. Nyní však tyto chátrající budovy vytváří betonové vězení a představují symbol města na pokraji kolapsu.

Zdroj: designboom