Zdroj: Márton Mogyorósy

Dronové snímky zachycují dokonalou symetrii barcelonské architektury

Barcelona nabízí celou řadu architektonických skvostů v čele s monumentálním chrámem Sagrada Família. Jeden zdejší unikát je však při běžné procházce městem těžké docenit, což tyto snímky napraví.

14. březen 2019 11:34:33

Maďarský fotograf Márton Mogyorósy pomocí dronu pořídil sérií vzdušných fotografií, které zachycují budovy napříč hlavním městem Katalánska. Série s názvem Barcelona from Above se soustředí především na architektonickou symetrii, kterou lze ze vzduchu pozorovat nejlépe a zároveň vytváří oku lahodící podívanou jako stvořenou pro publikování na Instagramu.


Zdroj: Márton Mogyorósy

Barcelona je celkovou symetričností svého územního plánu světově proslulá. Za tento unikát vděčí především vizionářskému architektovi jménem Ildefons Cerda, který v 19. století řídil proměnu města ze středověkého opevnění na moderní metropoli. Jeho cílem bylo vytvořit prostředí, které obyvatelům poskytne široké ulice, dostatek slunečního světla a snadno dostupné služby bez ohledu na jejich společenské postavení a majetek.


Zdroj: Márton Mogyorósy

Mezi zachycenými budovami pak nemůže chybět ani utopistický rezidenční komplex Walden 7 z dílny architekta Ricarda Bofilla, který byl v roce 1975 postaven v příměstské části Sant Just Desvern. Tato unikátní budova se vyznačuje krychlovitými modulovými byty, které jsou v osmi vertikálních úrovních vyskládány kolem pěti vnitřních dvorů.


Walden 7, zdroj: Márton Mogyorósy

Mogyorósy se dronovou fotografií zabývá od té doby, co minulý rok k 18. narozeninám dostal právě dron DJI Mavic Pro Quadcopter, se kterým začal následně experimentovat. Jeho série vám tak umožní vidět Barcelonu z ptačí perspektivy, což se většině lidí na vlastní oči nikdy nepoštěstí.

Zdroj: Dezeen