Foto: Hypebeast.com

Remote Play od Playstationu nyní nabízí konektivitu s iOS

Společnost Sony uvolnila funkci dálkového streamování na další platformu. Uživatelé zařízení od Applu se tak konečně dočkali.

12. březen 2019 18:47:29

S funkcí vzdáleného streamování na cizí zařízení přišla společnost Sony u své konzole PS4 již na podzim 2014. Nyní je však funkce doposud známá třeba z operačních systémů Windows konečně dostupná také na zařízeních iPhone či iPad z produkce Applu.

Remote Play pro zařízení s operačním systémem iOS byl zahrnut v rozsáhlejší aktualizaci systému PS4. Nová verze 6.50 umožňuje spojení se zařízeními Apple, přičemž uživatel musí prvně nainstalovat bezplatnou aplikaci PS4 Remote Play z Appstore. Vlastníci telefonů s nakousnutým jablkem v logu si tak budou moci užívat hraní např. v situaci, kdy bude někdo jiný v domácnosti sledovat televizi připojenou k PS4.

Řešení sebou však nese několik slabin. Streamování je dostupné pouze prostřednictvím WiFi a zcela opomíjí mobilní data. Dalším záporem je skutečnost, že iPhony ani iPady nespolupracují s ovladačem DualShock4, což novinku značně limituje. Řešením může být připojení jiného ovladače bez záruky 100% funkčnosti nebo využívání virtuálních tlačítek přímo na displeji zařízení. To bude však u složitějších her značně nepohodlné.

Zdroj: Hypebeast.com