Zdroj: Jessica Dolcourt/CNET

Horečka skládacích smartphonů: Svá želízka v ohni odhaluje Huawei i LG

Jak se zdá, Samsung svým nedávným představením modelu Galaxy Fold rozpoutal lavinu skládacích smartphonů. Podívejte se, s čím přišli výrobci jako Huawei, LG či Oppo.

25. únor 2019 10:20:01

Jen pár dní poté, co Samsung oficiálně odhalil datum zahájení prodeje svého skládacího smartphonu Galaxy Fold, se s ohebnými zařízeními doslova roztrhl pytel. Své skládací modely totiž v posledních dnech představilo hned několik výrobců, přičemž dost možná nejžhavějším kandidátem na post dosud nejlepšího zařízení s ohebným displejem se stal Mate X od čínské značky Huawei.

Ve srovnání s Galaxy Fold je Mate X tenčí a má větší, zaoblený displej s uhlopříčkou 8 palců. Na jeho působivém seznamu technických specifikací vyčnívá síť 5G, baterie s kapacitou 4 500 mAh a výkonný procesor Kirin 980 přímo z dílny Huawei. Díky tomu, že se ohýbá směrem ven, a nikoli dovnitř jako právě například Galaxy Fold, je jeho tloušťka i při složeném stavu pouhých 11 mm.

Co se týče ceny, bude Mate X ve srovnání se svým konkurentem od Samsungu znatelně dražší. Jeho prodejní cena je totiž stanovena na 2 600 dolarů (59 000 Kč), což je zhruba o 600 dolarů více, než kolik zaplatíte za Galaxy Fold. Přesné datum uvedení do prodeje dosud není známé, avšak ředitel Huawei Richard Yu naznačil, že by k němu mohlo dojít “možná v červnu”.

Dalším výrobcem, který odhalil svůj skládací smartphone, je rovněž čínská značka Oppo. Její viceprezident Brian Sheen na sociální síti Weibo odhalil snímky prototypu, který však dosud není určen k prodeji. Ze záběrů je však patrné, že se mnohem více přiklání k designovému řešení z dílny Huawei než Samsungu.

A své želízko do ohně skládacích zařízení přidává také jihokorejský výrobce LG, který se však vydává trochu jinou cestou, kdy namísto jednoho ohebného displeje přidává druhou oddělenou obrazovku. Model V50 se má stát finančně dostupnější variantou dříve zmíněných modelů, avšak jeho cena dosud zůstává neodhalena. Na krátkou videorecenzi se můžete podívat zde:

Zdroj: The Verge, HypeBeast