Zdroj: Greg McKenzie

Farmářský dům v odlehlé zátoce nabízí výhled na oceán i krajinu Nového Zélandu

V domě na pobřeží poloostrova Banks na Jižním ostrově Nového Zélandu mohou turisté okusit osamělý život zdejších farmářů a zároveň si vychutnat nezaměnitelnou novozélandskou přírodu.

Poblíž surfařské pláže v zátoce Scrubby Bay na novozélandském poloostrově Banks stojí odlehlý statkářský dům z dílny studia Patterson Associates Architects, který turistům umožňuje okusit život zdejších farmářů. Dostat se k němu lze buď vrtulníkem z nedalekého města Christchurch, nebo po zapadlé a klikaté polní cestě. Ačkoli se dům v perspektivě okolní vulkanické krajiny jeví jako maličký, ubytuje se v něm až 12 lidí.


Zdroj: Greg McKenzie

Architekti chtěli dům po všech stránkách co nejvíce přiblížit místním farmám, a jako stavební materiál proto zvolili cypřišové dřevo. Po obou stranách domu pak najdeme verandy, ze kterých si lze vychutnat nádherný výhled na oceán i okolní hory. Večery pak hosté mohou trávit v pohodlí kolem kamenného krbu. Dřevěný exteriér domu záměrně nebyl žádným způsobem ošetřen, aby ho časem ošlehaly zdejší větry a počasí.

Jak uvádí samotní architekti, jedná se o “kus pomalu stárnoucího naplaveného dřeva”. Informace o bookingu najdete zde. Připravte se však na to, že rozhodně nejde o levnou záležitost.

Zdroj: IGNANT