Zdroj: FLIR Systems

Američtí vojáci budou vybaveni kapesními průzkumnými drony

Vojáci americké armády budou mít brzy jakožto součást výbavy k dispozici kapesní drony, které jim umožní rychle zmapovat terén, a získat tak výhodu nad nepřáteli.

Americká armáda si od firmy FLIR Systems objednala průzkumné drony Black Hornet v hodnotě přibližně 890 milionů Kč. Firma tyto drony o délce pouhých 17 cm označuje jako “nano unmanned aerial vehicle (UAV)” a uvádí, že “jsou dostatečně malé na to, aby je jednotliví vojáci mohli nosit na svém opasku”. Drony vojákům poskytují přehled o situaci mimo jeho zorné pole do vzdálenosti až 2 kilometrů.


Zdroj: FLIR Systems

Jejich let je zároveň takřka neslyšitelný, a umožňují tak vojákům až půl hodiny vkuse tajně sledovat bojiště prostřednictvím živého videa či fotografií s vysokým rozlišením, které zvládnou pořizovat za světla i za tmy. FLIR uvádí, že právě tato možnost tajné detekce a rozpoznání hrozeb může zachránit nespočet lidských životů.

Drony Black Hornet bude nejprve vybavena pouze jedna bojová jednotka, následně však budou rozšířeny do více jednotek napříč různými útvary. První dodávky budou dle tiskové zprávy firmy zahájeny ještě v první polovině letošního roku.

Zdroj: Business Insider, Futurism