Zdroj: Airbnb

Ubytování v řídicí věži z 2. světové války nabízí unikátní zážitek na cestě Skotskem

Na severu Skotska stojí budova, která za 2. světové války sloužila jako řídicí věž. Její stávající majitelé ji však přeměnili na rodinný dům s jedinečnou atmosférou, který pronajímají přes Airbnb.

30. leden 2019 09:31:31

Ve městě Tain na severu Skotska stojí bývalá základna letecké složky Královského námořnictva Fleet Air Arm, která během druhé světové války sloužila jako věž pro řízení letového provozu. Budova s názvem HMS Owl Air Control Tower stojí na rovné pláni a nabízí výhled na kontrastní Skotskou vysočinu. Rodina, která ji vlastní, ji během pětileté rekonstrukce přeměnila na velmi stylový a útulný rodinný dům, který si však nadále udržuje nádech válečného období.


Zdroj: Airbnb

Během renovačního procesu si čtyřpatrový dům zachoval také některé původní prvky, a to jak v exteriéru, tak v interiéru. Co se exteriéru týče, zůstala mu například původní matně černá barva či ocelové rámy oken. Uvnitř pak najdeme odhalené cihlové zdi a také starožitný dobový nábytek.


Zdroj: Airbnb

Ačkoli zde majitelé trvale žijí, čtvrté patro domu je vyhrazeno hostům, kteří ho přibližně za 2 200 Kč za noc mohou pronajmout přes Airbnb, a užít si tak jedinečnou atmosféru společně s výhledy do nedotčené skotské krajiny. Pokud tedy máte v plánu vydat se poznávat Skotskou vysočinu, tento nocleh zcela jistě stojí za zvážení, byť třeba jen na jednu noc.

Zdroj: HypeBeast