Zdroj: Michael Eastman/JL Gallery

Americký fotograf dokumentuje architekturu chátrajících budov po celém světě

Amatérský fotograf Michael Eastman již dlouhých 50 let jezdí po světě a zachycuje interiéry chátrajících koloniálních budov na snímcích s velmi intenzivní nostalgickou atmosférou.

Michael Eastman je americký fotograf-samouk, který se posledních pět dekád věnuje dokumentování architektury chátrajících budov ve městech napříč celým světem jako například Havana, Buenos Aires, Milán či Lisabon. Jeho fotografie staré zachycují budovy, které již brzy zmizí z povrchu zemského, což jim dává intenzivní nostalgický nádech, a slouží tak jako pozůstatky našeho neustále se měnícího kolektivního života.


Červený klavír, Havana, 2010, zdroj: M. Eastman/JL Gallery

Eastmanovy snímky zachycují hlavně koloniální a Beaux Arts architekturu a vyznačují se především precizností, monumentálností a malebnými barvami. “Tyto prázdné místnosti jsou ve skutečnosti portrétem lidí, kteří je obývali. Je na nás jakožto na divácích, abychom si na základě uspořádání nábytku, věcí na zdech, předmětů, kterými se obklopovali, a stavu domu vytvořili vlastní představu o tom, kým byli,” komentuje Eastman své dílo.

Na několik jeho snímků s popisy konkrétních míst se můžete podívat zde:

Zdroj: designboom