Zdroj: Xiaomi

Xiaomi odhaluje svůj skládací smartphone, který lze ohnout na obou stranách

Uplynulé měsíce nám ukázaly, že budoucností mobilních telefonů jsou s velkou pravděpodobností ohebné displeje. Se svým pojetím této technologie nyní přichází další velký výrobce, čínská značka Xiaomi.

23. leden 2019 15:02:59

Konec minulého roku se na poli elektroniky nesl v duchu představování chytrých telefonů s ohebným displejem, kdy jako první odhalila svůj model méně známá značka Royole, kterou o pár dní později následoval také gigant Samsung. Své želízko do ohně však nyní přihazuje také čínský výrobce Xiaomi, a vypadá to, že se mezi konkurencí rozhodně neztratí, ba právě naopak.

Spoluzakladatel firmy Xiaomi Lin Bin dnes na čínské sociální síti Weibo zveřejnil zhruba minutové video, které nabízí pohled na nový skládací smartphone. Zařízení z dílny Xiaomi je však na rozdíl od ostatních představených modelů ohebné po obou stranách, a nabízí tak pohodlný přechod z tabletu na kompaktnější mobilní telefon. Patrně se tedy jedná o dosud nejpraktičtější využití této technologie.

Další informace o zařízení však Xiaomi zatím neposkytuje, avšak Lin Bin podotýká, že byť se jedná pouze o vývojářský model, již nyní se jim podařilo vyřešit celou řadu výzev jako například adaptace operačního systému MIUI na ohebný displej. Na další podrobnosti si nejspíš budeme muset ještě počkat, nicméně vzhledem k tomu, že přibližně za měsíc začíná největší světový veletrh mobilních telefonů Mobile World Congress, nemuselo by to být tak dlouho.

Zdroj: The Verge