Nauč se kreslit komiksy od profesionálů

Studio DRAWetc. otevřelo svůj ateliér veřejnosti a chystá workshopy, debaty, setkání. Pestrá ilustrařina ze všech úhlů pohledu.

DRAWteliér je nové společné místo na Vinohradech pro kreslíře, malíře a ilustrátory, které vzniklo pod taktovkou studia DRAWetc. Rozhodli jsme se připravit si pro rok 2019 sérii speciálních workshopů, debat, a neformálních sezení, kde probereme vše, co nám lítá při kreslení v hlavě.

„Kurz Karla Cettla (alias KKC) je náš první komiksový workshop, kde se bude kreslit a makat. Každý kreslíř má jiný žánrový přístup a Karel se podělí o ten svůj. Má z čeho čerpat, má obrovské zkušenosti, a je prvním z řady komiksových autorů, kdo se v roce 2019 ukáže v DRAWteliéru." hovoří Vladimír Strejček, ilustrátorský guru, milovník komiksu a principál ateliéru DRAWetc.

Více informací o workshopu prozradí Karel Cettl v krátkém rozhovoru.

Jak to celé bude probíhat?
Každá lekce bude mít několik fází. Ty zahrnují praktické příklady, praktická cvičení, prezentaci vlastních výstupů (práce na svém komiksu) a diskuzi. Chci, aby se studenti co nejvíce ponořili do kreativně-kritického procesu. Bude to velmi náročné a intenzivní. K tomu budou ještě individuální konzultace. Cílem je, aby učastníci kurzu na konci měli v ruce vlastní krátký komiks. A aby si vyzkoušeli a pokudmožno pochopili, co vše je k jeho vytvoření potřeba zvládnout.

Pro koho je tenhle kurz?
Kurz je určen pro lidi, kteří alespoň trochu už kreslit umí a chtějí začít tvořit komiksy, ale třeba neví, jak začít. Základní kreslířské dovednosti jsou nutné pro zvládnutí a hladký průběh kurzu. Kurz je pro lidi, kteří občas nebo i intenzivně kreslí. Je určen i pro ty, kteří třeba již komiks vytvořili, ale jejich zkušenosti nejsou dobré a potřebují poradit. Pokud jste nikdy nic nenakreslili, nekreslíte, tak pro vás určitě kurz není.

Budeš mít nějaké hosty?
Ano. Například lettering povedu společně s Aničkou Trousilovou, která se tomu věnuje. Rád bych, aby dorazili minimálně ještě další dva hosté. Pestrost názorů a zkušeností je nesmírně důležitá. Zároveň chci aby studenti poznali více profesí, co do komiksu patří.

Lekce začínají 31.1. 2019 a budou probíhat každý čtvrtek do 7.3. 2019. V případném zájmu napiš mail na lekce@drawetc.cz a zkontroluj facebookovou událost.