Foto: Luis Gordoa

Netradiční hotel nebízí ubytování v betonovém potrubí

TuboHotel na okraji mexického města Tepoztlán nabízí cenově dostupné ekologické ubytování v pokojích postavených z vyřazeného betonového potrubí.

5. leden 2019 13:52:34

Architektonická kancelář T3arc byla pověřena návrhem nízkonákladového hotelu, jenž nebude zatěžovat životní prostředí a této výzvy se zhostila na výbornou. Hotel pojmenovaný jednoduše TuboHotel se inspiruje v obdobném rakouském komplexu Dasparkhotel a jako hlavní konstrukční prvek využívá staré betonové potrubí, které tak získává zcela novou funkci.

Jednotlivé trubky jsou zkráceny do unifikované délky a poskládány do trojic, kdy dvě tvoří přízemí a jedna první patro, což vytváří tři plnohodnotné drobné místnosti pro levné ubytování turistů ve vyhledávané mexické oblasti Tepoztlán. Těchto třípokojových modulů využívá celý prostor celkem 27, což již poskytuje řádnou ubytovací kapacitu, ačkoliv se jedná primárně o jednoduché ubytování bez ambicí luxusu.

Všechny ubytovací moduly jsou plně elektrifikovány a doplněny o postel, úložný prostor a samozřejmě také závěsy, přičemž vnější kruhovitá stěna je pro lepší přísun světla kompletně prosklená. Tento netradičně pojatý hotel tak zajímavým způsobem předvádí možnost opětovného využití náročně recyklovatelných materiálů pro zcela nové účely.

Zdroj: Arch2o.com