Zdroj: Lumen Museum

Nové muzeum horské fotografie na vrcholu Dolomit nabízí unikátní horský zážitek

V srdci italských Dolomit v nadmořské výšce 2265 metrů bylo otevřeno nové muzeum, které kromě děl těch nejlepších horských fotografů nabízí také fascinující výhledy a prosklenou restauraci nad svahem.

Na vrcholku hory Kronplatz v Jižním Tyrolsku se nachází nově otevřené muzeum Lumen zasvěcené horské fotografii. Čtyřpatrová stavba o rozloze 1800 čtverečních metrů nabízí mimo jiné stálou výstavu děl Reinholda Messnera, slavného průkopnického horolezce a bojovníka za ochranu Alp, či zrcadlovou místnost s pohlcující sbírkou snímků od těch nejznámějších mezinárodních horských fotografů.


Zdroj: Lumen Museum

Design muzea pochází z dílny architekta Gerharda Mahlknechta, který proměnil bývalou horskou stanici v moderní, ale decentní stavbu, která splývá s okolním prostředím. Muzeum se nachází v srdci Dolomit v nadmořské výšce 2265 metrů, a jeho návštěvníci si tak mohou užít jednak prvotřídní fotografie, a jednak také pohled na fascinující scenérii. Jeho součástí je rovněž prosklená restaurace, která vyčnívá nad svah, a hosté si tak zdejší návštěvu mohou vychutnat skutečně po všech stránkách.

Informace o cenách vstupenek a otevírací době najdete na webu muzea.

Zdroj: designboom