Foto: Stezkavalaska.cz

V Beskydech otevírá již tento měsíc nejdelší Sky Walk v Evropě

Stezka v oblacích s výhledem na Beskydy otevře již tento měsíc. Dřevěný komplex se stane další zajímavou turistickou atrakcí v regionu.

3. leden 2019 12:56:26

Beskydské středisko Pustevny se během několika málo týdnů dočká otevření nového turistického komplexu “Stezka Valaška.” Dřevěný objekt kombinující rozhlednu s řadou zábavních prvků pro malé i velké nabídne pestrý výhled, a to nejen do okolí, ale také do Polska a až na střední Slovensko.

Projekt soukromých investorů v turisticky vytíženém regionu umožní návštěvníkům vystoupat po dřevěných kaskádovitých stezkách až daleko nad koruny stromů, přičemž celou cestu budou doprovázet zábavní a edukativní prvky, které přináší do běžné procházky nové podněty.


Foto: Mameradibeskydy.cz

Součástí stezky se tak stane také trampolínové hřiště položené vysoko nad úrovní terénu nebo dětské prolézačky ve výšce 18 metrů. Těm odvážnějším nabídne Stezka Valaška skleněnou lávku nebo 135 metrů dlouhý himalájský chodník. Vzhledem k umístění atrakce nedaleko slovenských a polských hranic se dá počítat se zájmem ze strany zahraničních turistů.

Stezka Valaška by tak mohla zopakovat úspěch nedaleké Jurkovičovy rozhledny, jejíž návštěvnost každoročně stoupá. Nyní čeká celý objekt kolaudace, která by měla proběhnout v následujících dnech až týdnech. Poté se stezka otevře návštěvníkům při ceně 195 korun za dospělého a 150 korun za dítě nebo důchodce. Chybět však nebude ani výhodné rodinné či skupinové vstupné.

Zdroj: Stezkavalaska.cz