Zdroj: id Software

Legendární Doom dostane k 25. výročí 18 nových levelů od svého spolutvůrce

“Dooma” jsme alespoň jednou hráli snad všichni. Tato legendární střílečka je právem považovaná za jednu z nejvlivnějších her všech dob, a John Romero má nyní pro všechny její fanoušky příjemné překvapení.

12. prosinec 2018 11:40:29

Jedna z nejkultovnějších videoher Doom letos slaví 25. výročí svého vzniku. A John Romero, jeden ze spoluautorů této devadesátkové střílečky, při této příležitosti oznámil vydání balíčku 18 zcela nových levelů s názvem Sigil, na který se údajně můžeme těšit již v únoru 2019. Sigil je zasazen do období po čtvrtém díle Doomu, který byl vydán v roce 1995 v rámci datadisku The Ultimate Doom, a bude obsahovat 9 singleplayerových a 9 multiplayerových levelů.


Zdroj: Romero Games

Sigil jako takový bude ke stažení zdarma, nicméně abyste ho mohli hrát, budete potřebovat originální verzi Doomu. K dispozici pak budou také dvě hmotné verze tohoto modu, které budou obsahovat různé sběratelské předměty, a samotná hra se zde nachází na flash disku s retro vzhledem diskety. Tyto limitované edice lze však pořídit pouze do Vánoc či do vyprodání zásob, takže pokud patříte mezi fanoušky Doomu či Romera, doporučujeme neotálet.

Zdroj: The Verge, Games Tiscali