Zdroj: Julien Nonnon

Umělec promítá ohrožená zvířata na stěny Alp ve snaze zvýšit povědomí

Série s názvem “Crying Animals” zachycuje zástupce nejohroženějších druhů zvířat z alpských zemí, jejichž obří obrazy jsou promítány na skalnaté hory.

28. listopad 2018 11:30:43

Julien Nonnon je francouzský umělec, jehož cílem je přitáhnout pozornost lidí na potenciální vymizení známých druhů zvířat z horských krajin. Pro dosažení tohoto cíle se rozhodl promítnout jejich obrazy na vysoké skalní stěny alpských hor, čímž chtěl veřejnosti ukázat, že životy těchto druhů v jejich přirozeném prostředí jsou ve vážném ohrožení.

Při realizaci tohoto ambiciózního projektu použil umělec obří obrazy nejohroženějších druhů zvířat v alpských zemích, mezi které patří vlk, rys, medvěd, jestřáb, kozorožec či orlosup bradatý. “Prostřednictvím prchavosti mých svítivých fresek chci přimět veřejnost, aby si uvědomila, že přítomnost těchto zvířat v těchto přírodních prostředích je skutečně ohrožena,” vysvětluje Julien své záměry.

Nejedná se však o jeho první podobný počin. Před několika lety uskutečnil projekt s názvem Safari Urbain, v rámci kterého promítal divoká zvířata oblečená do elegantních módních outfitů na zdi budov ve městech jako Paříž či Hong Kong.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Buffalo in the Wan Chai Market #urbansafari #hongkong #streetcinema #streetart #mapping #manimal #zodiac An amazing evening in the streets of Hong Kong… tomorrow will be the last night to capture my zoodiac characters… See you at Yau Ma Tei in front of Broadway Cinémathèque for departure 6pm – 7pm – 8pm. A New Way to discover this district, the market and people… 😉

Příspěvek sdílený Julien Nonnon (@juliennonnon),

Zdroj: designboom