Zdroj: Royole

První skládací smartphone s ohebným displejem byl uveden na trh

Jedná se o první komerčně dostupné zařízení s ohebným displejem, které dle slov jeho tvůrců navždy změní průmysl spotřební elektroniky.

5. listopad 2018 13:15:34

O chytrých zařízeních s ohebným displejem se mluví již nějakou dobu a první uvedení na trh se čekalo právě od velikánů jako Samsung. Všechny technologické giganty však předběhla méně známá americká firma Royole, která před několika dny uvedla do prodeje první smartphone s ohebným displejem. Zařízení s názvem FlexPai je skládací, a může tak sloužit jako telefon i tablet.

Jak firma uvádí na svých stránkách, ohebný displej s uhlopříčkou 7,8 palců a rozlišením 920 × 1440 pixelů snoubí přenosnost smartphonu s velkou HD obrazovkou tabletu. Zařízení je dále vybaveno dvěma fotoaparáty s rozlišením 20 a 16 megapixelů. “Ohebné zařízení Royole FlexPai poskytuje uživatelům revoluční zážitek, který se liší od tradičních telefonů… Samotný design tohoto telefonu svou podstatou navždy změní průmysl spotřební elektroniky a také způsob, jakým lidé vnímají světa a interagují s ním,” říká zakladatel firmy Dr. Bill Liu.

Vývojářský model zařízení FlexPai je v současné době k dostání přibližně za 30 000 Kč.

Zdroj: HypeBeast