Foto: Selgascano+FRPO

Španělský pavilon pro EXPO 2020 bude složen z devíti nafukovacích válců

Španělsko se bude na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji prezentovat pavilonem, jemuž jako střecha poslouží 9 nafukovacích válců z recyklovaných plastů.

10. říjen 2018 09:54:12

Vítězem soutěže o podobu nového španělského pavilonu pro výstavu EXPO 2020 se stal společný návrh od architektonických kanceláří Selgascano a FRPO, jenž prezentuje interpretaci tradičního španělského náměstí pod střechou z devíti nafukovacích balonů, které jsou zhotoveny z recyklovaných plastů. Autoři projektu tak narážejí na současný trend ekologie a upozorňování na znečištění životního prostředí člověkem.

Objemné balony poskytující přístřeší a především stín španělské expozici jsou opřeny o ocelovou konstrukci, uvnitř které se nachází rozsáhlý víceúrovňový otevřený prostor pro návštěvníky. Dominantní prostor španělského náměstí pak doplňují četné vodní prvky s typickou flórou pyrenejského poloostrova, přičemž voda zde cirkuluje a je opětovně používána k závlaze.


Foto: Selgascano+FRPO

Členitý pavilon nabízí též restauraci a tapas bar, kde budou mít návštěvníci možnost odpočinku s výhledem na hlavní náměstí uprostřed vzdušné opticky lehké budovy vyvedené ve žluté barvě. Na samém konci expozice pak čeká stupňovitá galerie s kruhovými schody, na jejímž nejvyšším vrcholu leží zelená terasa od španělských krajinářů.

Celkově se počítá, že EXPO 2020 v Dubaji navštíví více než 25 milionů návštěvníků z celého světa. Prezentovat se zde bude přes 140 zemí. Španělský pavilon odkazující na potřebu zeleně a šetrného zacházení s plastovými materiály se zde rozhodně neztratí.

Rakouský pavilon pro EXPO 2020 naleznete zde.

Zdroj: Arch2o.com