zdroj: Ján Lukačevič

Raketový inženýr Jan Lukačevič tě provede Aljaškou na psím spřežení

Sleduj námi sestříhané záběry z expedice Aljaškou na psích spřeženích, na kterou se vydal raketový inženýr Jan Lukačevič.

30. září 2018 19:50:20

Nestává se úplně často, že nám v počítači přistanou terabajty videa natočeného v aljašské divočině. Když k tomu však dojde, tak určitě neváháme a pouštíme se do stříhání obrovského kvanta do malé ukázky, abychom se podělili také s našimi diváky. A to obzvláště, když se na tuto expedici vydal Čech veřejnosti známý – Jan Lukačevič. Ten je v Čechách považován za jakousi místní verzi Neila DeGrasse Tysona, kdy popularizuje vědu tak, jak mu to jen jeho Instagram dovolí, a soustředí se především na vesmír, který je zároveň jeho prací.

Tentokrát se však vydal na expedici na Aljašku, na které si vyzkoušel, jaké to je trávit většinu svého času s oblíbeným plemenem Maniaka – huskym. Tito psi byli jeho společníky na cestě nehostinnou aljašskou divočinou a my můžeme být jen rádi, že nám to všechno zdokumentoval. V našem krátkém videu tak uvidíte nádherné záběry neposkvrněné přírody, kterou dnes už najdeme pouze málokde, a dozvíte se, co obnáší se o tato majestátní zvířata starat a proč jsou losi tak debilní.

Nezbývá než doufat, že se pan Lukačevič na nějakou expedici vypraví znovu a opět ji celou nezapomene natočit.