Foto: Audi

Audi vstupuje do segmentu prémiových elektromobilů s novinkou e-tron

Automobilka Audi doplňuje nabídku svých SUV oblébené řady Q vozem e-tron, jenž se stane zároveň prvním čistě elektrickým modelem v portfoliu výrobce.

19. září 2018 14:58:27

Vůz vyšší třídy si odbil svou premiéru tento týden v San Francisku. E-Tron je určen jak pro rodinu, tak volný čas nebo jízdu v terénu. Ingolstadtský výrobce slibuje prvotřídní jízdní prožitek a láká na výkon 300 kW.

Vnější rozměry novinky činí 4901 milimetrů na délku, šířku 1935 milimetrů a výšku 1616 milimetrů. Díky velkorysému rozvoru náprav 2928 milimetrů slibuje e-tron velmi prostorný interiér a zavazadelník o objemu 660 litru.

O pohon nového SUV se postará dvojce elektromotorů o výkonu 300 kW při točivém momentu 664 Nm, které auto rozhýbou na rychlost sto kilometrů v hodině během 5,7 sekundy. Maximální rychlost e-tronu je pak elektronicky omezena na 200 km/h. Dynamiku za všech podmínek v každém terénu zajišťuje nová generace pohonu všech kol quattro, jenž nepřetržitě optimalizuje rozložení hnací síly na nápravy.

Audi e-tron s parametrovým dojezdem 400 kilometrů a velmi efektivní aerodynamikou může být navíc jako první elektromobil nabíjen výkonem až 150 kW, což zajišťuje plnou baterii během půl hodiny. Chybět nebudou ani nejmodernější palubní systémy.

První vozy e-tron německého prémiového výrobce dorazí k zákazníkům koncem letošního roku. Očekávaná cena na českém trhu se pohybuje okolo dvou milionů korun.


Zdroj: t3n.de