Foto: Autoweek.com

Milánské muzeum Alfy Romeo nabízí zážitek všem automobilovým nadšencům

108 let historie ikonické automobilky pod střechou nově zrekonstruovaného muzea představuje kompletní produkci značky a nabízí nevšední zážitek všem milovníkům italských automobilů.

13. srpen 2018 18:50:05

Zřejmě každý, kdo se alespoň trochu zajímá o automobilový průmysl uzná, že jméno Alfa Romeo značnou měrou formovalo historii odvětví. Ikonické vozy osobitých tvarů ve své době dosahovaly značných úspěchů na poli motorsportu a svým designem ohromovaly svět.

Ač Alfu Romeo, podobně jako řadu dalších legendárních výrobců sportovně laděných vozů, dostihl úpadek ve vývoji a zdálo se, že jsou nejlepší léta firmy již dávno pryč, nyní na sebe italský výrobce opět upozorňuje řadou novinek nebo návratem do formule 1 a snad se opět blízká na lepší časy. Důkazem může být i nově zrekonstruované muzeum Alfy Romeo v Milánu, které návštěvníkům prezentuje kompletní historii automobilky včetně období, kdy se jmenovala pouze ALFA.

Rozsáhlé výstavní prostory jsou rozděleny do 4 historických etap značky, které pokrývají různá vývojová období a mapují progresi techniky i designu Alfy Romeo od prvních strojů z roku 1910 až do současnosti. Nechybí expozice věnovaná závodním speciálům nebo raritní prototypy ze sedmdesátých let. Muzeum taktéž neopomíjí ani historické spolupráce s karosárnami jako Bertone, Italdesign, Zagato nebo Pininfarina, stejně jako historii motorářské výroby.

Muzeum, jehož návštěva zaručeně potěší každého automobilového fanouška, neleží daleko od městského centra severoitalského města a je snadno dostupné veřejnou dopravou. Pokud patříte mezi nadšence do průmyslového designu, motorsportu nebo italské automobilové produkce, je muzeum Alfy Romeo jedním z těch míst, která si nesmíte nechat ujít.

Webové stránky muzea naleznete ZDE.


Zdroj: Autoweek.com