Zdroj: Arquitectura Orgánica / Javier Senosiain

Psychedelický hadí dům v Mexiku je asi nejzvláštnější ubytování, které najdete na Airbnb

Stavba s názvem Nido de Quetzalcoatl navržená architektem Javierem Senosiainem je bizarní obydlí ve tvaru hada, které najdete na severu Mexika.

Senosiain je jedním z předních představitelů tzv. organické architektury, a svá díla se tak snaží přizpůsobit okolní krajině. V případě této stavby využil jejího tvaru a barev, aby s přiléhajícím terénem o rozloze 5000 čtverečních metrů co možná nejvíce splývala. Dům plynule vystupuje ze země a díky svému zbarvení do odstínů zelené, modré, fialové a oranžové návštěvníky přenáší do takřka snového, psychedelického prostředí. Uvnitř se nachází 10 bytů, které svým jemným interiérem převážně v bílé barvě s využitím dřeva vytváří jasný kontrast.


Zdroj: Arquitectura Orgánica / Javier Senosiain

Mexický architekt se rozhodl zachovat také 50 metrů dlouhou a 6 metrů širokou jeskyni, jenž byla jen jednou z mnoha, které se ve zdejším extrémně nepravidelném terénu nacházely. “Jednoho dne mi ústí jeskyně připomínalo hlavu hada s rozevřenými čelistmi. Umístili jsme ji do zmenšeného modelu a všimli si, že to vypadá, jakoby zemí skutečně procházel had. Rozhodli jsme mu tedy ještě přidat ocas a celou stavbu nazvat Quetzalcoatl,” popisuje Senosiain.

A pobyt v tomto vskutku nevšedním domě si v současné době může vyzkoušet takřka kdokoli, protože jednotlivé byty jsou dostupné k pronájmu přes Airbnb.

Zdroj: designboom