Zdroj: Rolls-Royce

Rolls-Royce přichází s vlastním konceptem létajících taxi

S koncepty létajících taxi se v poslední době doslova roztrhl pytel a své želísko do ohně nyní přihazuje další věhlasné jméno.

16. červenec 2018 20:37:59

Plány této futuristické služby nedávno představil třeba Uber nebo Airbus. A do tohoto technologického závodu nyní naskakuje další firma, jejíž jméno vás v této souvislosti možná překvapí. Slavná britská automobilka Rolls-Royce odhalila svůj koncept dopravního prostředku označovaného jako EVTOL (Electric Vertical Take Off and Landing), který bude moci na jedno nabití uletět až 800 km při maximální rychlosti 400 km/h a vejde se do něj 5 cestujících.


Zdroj: Rolls-Royce

Navzdory svému označení však bude vybaven také plynovými turbínami, které budou sloužit jako pomocný pohon jeho šesti vrtulí. Jedná se o multifunkční koncept, který kromě přepravy pasažérů bude moci sloužit také pro transport nákladu či vojenské účely. V současné době jsou k dispozici pouze 3D animace, které přibližně ukazují, jak daný prostředek mohl vypadat. Hlavním cílem firmy je však pro tuto chvíli prezentovat inovativní pohonný systém, a tak se může stát, že výsledný produkt dostane zcela jinou podobu.

Rolls-Royce uvádí, že technologie potřebná pro realizaci tohoto ambiciózního projektu je již ve fázi vývoje, takže se možná relativně brzy dočkáme funkčního prototypu.

Zdroj: HypeBeast; engadget