Zdroj: Opposite Office

Nový koncept pojízdných domků umožní návštěvníkům Islandu sledovat jeho krásy přímo z postele

Island, přezdívaný také Země ohně a ledu, se pyšní zcela jedinečnou krajinou, která nabízí dost možná nejúžasnější přírodní podívanou na světě. A díky konceptu německého designového studia se touto krásou budete moci kochat při každém výhledu z okna.

25. červen 2018 18:41:19

Mnichovské architektonické studio Opposite Office představilo nový koncept dočasných pojízdných domů pro turisty navštěvující především oblast islandského jezera Mývatn, odkud mohou pozorovat zázraky přírody v podobě dechberoucích výhledů, nebo dokonce polární záře. Okolí jezera tvoří chráněná oblast, ve které je zakázáno budovat trvalé stavby či konstrukce. Navržené domky ale nemají žádné základy, což z nich z právního hlediska činí pouze dočasné stavby. Návštěvníci si daný příbytek mohou pronajmout a umístit ho kdekoli, odkud zrovna chtějí krásy severské země pozorovat.


Zdroj: Opposite Office

Uspořádání prostorů v domě je poměrně jednoduché, ale přesto útulné a flexibilní. Díky pohyblivému nábytku lze docílit hned několika různých prostorových variant. Pomocí žebříku se pak hosté dostanou do druhého patra, kde se nachází ložnice, odkud mohou skrz prosklenou střechu sledovat tzv. auroru borealis, neboli polární záři. Díky fotovoltaickým článkům na střeše a systému zachytávání dešťové vody jsou domky plně soběstačné a lze s nimi cestovat po celé zemi.

Zdroj: designboom